Aecht Schlenkerla Rauchbier Fastenbier
Aecht Schlenkerla Rauchbier Fastenbier
Aecht Schlenkerla Rauchbier Fastenbier
% alk. 5.5
Blg 14.5
4037458000166addbarcode
ulubione: 1

Schlenkerla Fastenbier (Lentbeer) to piwo postne, które w tawernie Schlenkerli serwowane z beczki tylko w okresie Wielkiego Postu (od środy popielcowej). Jest niefiltrowanym piwem wędzonym, dolnej fermentacji o rubinowo brązowym kolorze, wersja butelkowa dosyć klarowna jak na piwo niefiltrowane. Wyraźny aromat wędzony w zapachu wraz z delikatnymi chmielowymi nutami. Piwo o pełnym ciele, słodowym smaku, z niewielką obecnością melanoidyn i z wyraźną goryczką. Jest wytwarzane z jasnych słodów niewędzonych oraz tradycyjnego słodu wędzonego Schlenkerli (Schlenkerla Smoked Malt), metodą podwójnej dekokcji, z użyciem chmieli Spalt i Hallertau. Przed sprzedażą leżakuje 2 miesiące w piwnicach Bambergu.
Dodał: nietzsche - 2017-03-02 09:43:07

oceny Oceny

Użytkownicy 8,3 / ilość: 10
Goście 10 / ilość: 1
średnia 8,45/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Reyer
starstarstar

2017-06-03 21:26:49
Kolor ciemnego bursztynu. Piana kremowo-beżowa, bardzo długo się utrzymuje.
Wędzonka solidna, wyraźnie łagodniejsza i bardziej \"drzewiasta\" w aromacie od torfowej a mimo to intensywności jej nie brak. Aromat dymu fantastyczny, moim zdaniem bardziej oscypkowy niż wędlinowy.
Solidne ciało, konsystencja gładka a zarazem lepko-oleista, delikatnie słodkie oraz dopełnione lekką, słodową kwaskawością. Aromat kwiatowo-owocowy, trochę drewna i dymu. Ponadto lekko przypieczony tost i ciemne słody. Aromat chmielu subtelny, przyprawowo-ziołowy, idealnie komponuje się z resztą piwa. Goryczka średnia, taninowa jak z mocnej herbaty, trochę zalega ale nie męczy. Sycące i \"nawadniające\".
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-02 01:56:38
Kolor mocnej herbaty, jak Munich Dunkel, bardzo klarowne,potężna czapa genialnej piany, ile się człowiek naczeka, aż zejdzie, piękny lacing
Zapach wędzonki potężny, wędliniarsko-rybny, w tle jakiś pumpernikiel i ciemne pieczywo, śliczny
W smaku już gorzej, niby pełne, ale za dużo się nie dzieje, czuć wędzonkę, trochę skórki chleba, jest lekko maślankowe, trochę słodkawe, ma chmielową ziołowość, dosyć spora goryczkę, która nie jest zbyt przyjemna, nieco piołunowa i lekko zalegająca.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010