Absztyfikant & Pułapka Bager Jomba
Absztyfikant & Pułapka Bager Jomba
Absztyfikant & Pułapka Bager Jomba
% alk. 5.5
Blg 14.0
IBU 41
brak koduaddbarcode

Uwarzone w kooperacji przez Browar Absztyfikant i pub Pułapka.
Bäger Jomba, czyli ipa z dodatkiem kawy speciality. ziarna Etiopii Gelana Abaya natural wypaliła gdańska palarnia Nieczapla, a piwo kooperacyjnie uwarzyliśmy z Pułapką na ich 5 urodziny.
Składniki: woda / słód jęczmienny / chmiel simcoe, citra, amarillo / kawa Etiopia Gelana Abaya Natural z palarni Nieczapla / drożdże Lallemand Windsor
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-08-28 10:49:21

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia5 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-09-02 07:33:40
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła, duży plus za nią. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu kawa żywica, słodowe aromaty, zbożowość , lekkie cytrusy, ziemiste klimaty. W smaku kawa nadal wyczuwalna na pierwszym planie , duża dawka ziemistości , goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, nie najgorsza kontra kwaskowa, subtelnie wyczuwalna alkoholowa woń, mało akcentów żywicznych czy cytrusowych, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w ciemnej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 01.02.2019. Ciekawy pomysł na IPĘ z dodatkiem kawy coś nietypowego, ale smacznego, przynajmniej w mojej opinii, fajna ziemistość i dobrej jakości kawa, jak na ten styl mało żywicy i karmelu . Absztyfikant tym razem na 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2018-09-01 21:11:03
Aromat mało intensywny. W głównej mierze ziemisty. Wyczuwalne też mokre zboże, trochę odchmielowych owoców jak również estrów, a w całości tu i ówdzie próbuje przebić się aromat kawy.

Prawie idealnie klarowne, jasno złote, z obfitą pianą czego zasługa bardzo wysokiego nagazowania piwa. Piwo przy otwieraniu mocno syknęło, toteż musiałem powoli uchylać kapsel by upuszczać gaz wraz z wyciekającą spod kapsla pianą. Przegazowane ewidentnie.
Piana biała, nietrwała, szybko zniakająca, sycząca, grubo pęcherzykowa.

Mocno nasycone, musujące, wytrawne. W smaku podobnie jak w aromacie. Ziemiste, pustawe, delikatnie owocowo cytrusowe, z szybko wyczuwalną, średnio intensywną goryczką. Finish i aftertaste to z kolei przyjemny, kawowy posmak, który w połączeniu z wspomianą goryczką kojarzy się z Black IPA.

Pomijając wadliwe przegazowanie piwa (po kilku łykach miałem już totalnie zapchany żołądek), pustkę i nijakość w aromacie, to kawa jest w fajny sposób wyczuwalna w smaku, jednak dopiero na sam koniec każdego łyku, sprawiając wrażenie obcowania z piwem w stylu Stout czy Black IPA. Mimo wszystko obok tych wad i nijakości nie da się przejść obojętnie więc ocena taka a nie inna.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.