A. Le Coq Imperial Ale
A. Le Coq Imperial Ale
A. Le Coq Imperial Ale
% alk. 5.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Browar A. Le Coq został założony w Londynie w 1807 roku. Produkcja piwa została przeniesiona do Estonii na początku 20 wieku i jest kontynuowana po dziś dzień. Imperial Ale jest wysoko odfermentowanym piwem typu Ale. Cechuje się bogatym bukietem zapachowym. Piwo charakteryzuje się dobrym balansem między słodowością a chmielową goryczką. Kolor miedziany, piana średnio pęcherzykowa.
Dodał: lukas85 - 2015-03-16 09:38:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,25 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2015-11-03 23:03:03
Anturaż na bardzo wysokim poziomie - ciekawa kolorystyka, czerpany papier, nietypowa butelka (kształt i pojemność - 400 ml) oraz kapsel z logo browaru. Raz już je piłem, ale było to na ognisku i nie pamiętam wiele (o tym piwie).

Wygląd - kolor bursztynowy, średnie wysycenie, piana mizerna, ale zostawiająca ślady na szkle. Zapach - suszone śliwki, owoce i słód oraz lekka nuta maślana. Smak - w smaku jak świeże ciasto ze śliwkami; nieco chmielu (ale nie jest to chmiel z gatunku goryczkowych) - interesujące w smaku, choć trudno wyszukać się wielości nut i można zauważyć lekką wodnistość.

Reasumując - oprawa na najwyższą notę, reszta więcej niż średnia; piana dość marna może być celowym założeniem, skoro ma to być imperaial ale. Zachwytów nie ma, ale pije się z przyjemnością.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2015-04-30 00:44:34

Alk.5%
Ekstr.13,1%
IBU : 18
EBC:19
Temp. serwowania 10-12 stopni
Odpowiednie szkło : Pokal
Kolor : Ciemnozłoty
Piana : słaba szybko opada , drobne pęcherzyki
Zapach : Czuć nuty lekkie nuty banana , troszeczkę jakby pszeniczniaka
Smak ; Bardzo pijalne jak poprzednie , wyczuwalna odrobina akcentu typowego pszeniczniaka , leciutki posmak banana , później wręcz niedostrzegalna lecz obecna goryczka dosłownie wyczuwalna przez mniej niż sekundę , Wróce z pewnością :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar
2015-02-01 12:19:21
Piwo zakupiłem bodajże w Almie, choć nie jestem tego pewien. Cena - ok 4 zł była zachęcająca, dodatkowo butelka i etykieta zostały ładnie wykonane, co dodatkowo zachęciło do kupna. Piwo koloru miedzianego charakteryzuje się wysoką średnio pęcherzykową pianą, która jako cienka warstwa pozostaje do końca. Zapach wyraźnie słodowy, czuć owoce, orzechy i być może chmiel, albo coś czego nie potrafię zidentyfikować. W smaku czuć, że mamy do czynienia z Ale, ale czy z wersją Imperial? Co do tego nie byłbym taki pewien (Imperial znaczy mocniej nachmielone? Niech mnie ktoś poprawi jeśli jestem w błędzie, nie znam tego stylu), piwo owszem posiada pewny poziom goryczki, ale raczej będzie on niski, w smaku dominuje słodowość, owocowość, goryczka jest na dalszym planie. Wysycenie raczej niskie, pijalność dość spora. Warka do 30.05.2015. Całkiem dobrze się piło, ale raczej zachwytów nie było, choć ciężko mi to piwo porównać do czegoś innego..
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.