2bratanki Black Army
2bratanki Black Army
2bratanki Black Army
% alk. 9.0
brak koduaddbarcode

Piwo znane także pod nazwą Békésszentandrási Black Rose.

Czarna Armia była elitarną jednostką największego węgierskiego króla Macieja Korwina (1433-90) i drugą w pełni zawodową w Europie, zaraz po francuskiej.

Czarna Armia była najnowocześniejszą i najbardziej niebezpieczną armią swojej ery również dzięki profesjonalnym żołnierzom polskim, którzy w niej służyli. I nawet krwiopijca Vlad Tepes, znany powszechnie jako wampir Drakula prowadził ją przez jakiś czas. Bądź tego świadom pijąc i unikaj czosnku oraz światła księżyca ;).
Więcej historycznych smaczków przydatnych w czasie rozmów przy piwie znajdziesz na 2bratanki.hu. (info z etykiety)

Musujący, niefiltrowany podwójny Bock o mocno brązowej barwie i kremowej, brunatnej pianie. Jest to złożone, gęste i oleiste piwo o wyjątkowym słodkim posmaku. Przynosi bogactwo różnych smaków i aromatów - suszonych śliwek, palonego słodu, nuty czekoladowe i kawowe. Wysoka zawartość alkoholu jest doskonale ukryta.

Skład: woda, słód, glukoza, karmel, chmiel, drożdże.
Dodał: Brodzisław - 2016-04-07 18:48:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,5 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2015-05-19 20:45:21
Węgierskie piwo z browaru kraftowego Békésszentandrási Szent András Sörfőzde. To podwójny bock. Koźlaki nie są z pewnością trzonem piwnej rewolucji, ale samo pochodzenie piwa, jego moc (9 volt) sprawiło, że po nie sięgnąłem.
Na kontr-etykiecie ciekawa historyjka nawiązująca do nazwy. Więcej tu: http://www.2bratanki.hu/#!black-army/c1mdt
Zadziwiający jest skład: woda, słód (?), glukoza, karmel, chmiel, drożdże.
Kolor ciemny, zmętniony, pod światło rubinowy. Piana beżowa minimalna, ze średnich pęcherzy, szybko też opadła. W aromacie intensywnie ciemne słody, nuta kawy, karmelu i alkoholu. W smaku również dominują ciemne słody z lekkim kwaskiem. Trochę kawy i suszonej śliwki, ale minimalnie. Alkohol silnie rozgrzewa od pierwszego łyku.
Piwo jest lekko słodkie. Nie wiem po jaką cholerę dali tego karmelu. Mocne to piwo ale nie daje jakiś specjalnych wrażeń sensorycznych. Ogólnie jestem nim rozczarowany.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-05-19 21:23:17
Widzę, że posiada Pan dużą wiedzę na temat tego piwa. Na przyszłość polecam dodawać w opisie jak najwięcej informacji na temat danego piwa. Mile widziany opis z etykiety, skład i wszelkie inne przydatne fakty. Wtedy z pewnością bardzo szybko pojawi się ono w katalogu.
Pozdrawiam.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.