’t IJ Struis
’t IJ Struis
’t IJ Struis
% alk. 9.0
brak koduaddbarcode
cena: 12-15 zł

Piwo uwarzone przez holenderski browar Brouwerij ’t IJ, z Amsterdamu. Na kilku stronach miałem okazję przeczytać, iż jest to właśnie jedno z najczęściej wymienianych piw, które są wzorem gatunku English Barley Wine. Piwo to dostępne jest jedynie w butelkach o pojemności 330 ml. O browarze tym przeczytać można, iż warzy piwa niepasteryzowane i niefiltrowane, także z pewnością to piwo należy do piw żywych. Barwa ciemno-brązowa, wyraźnie zmętniona. Pod światłem pojawiają się rubinowe przebłyski. Piana koloru beżowego, składa się głównie z średnich pęcherzyków. Tuż po nalaniu obfita, opada w średnim tempie. Dłużej pozostaje jako porwana warstwa z grubą obwódką solidnie zdobiącą szkło. Posiada bogaty i intensywny aromat, słód, nuty suszonych owoców i słodycz. Do tego solidna dawka chmielu, nuty karmelowe oraz finisz z lekkimi nutami wina. W smaku również złożone, karmelowy słód dobrze współgra z dużo ilością słodkich, suszonych owoców. Do tego łagodny posmak czekoladowy, solidna goryczka chmielowa i wyczuwalna nuta alkoholowa, która solidnie rozgrzewa. Wysycenie wysokie jak na ten gatunek.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-03 09:31:24

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 3
Goście 8 / ilość: 2
średnia8 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-07-03 19:47:54
Jeden z trzech przedstawicieli gatunku Barley Wine, jakie piłem.Piwo bardzo treściwe i bogate w smaku, tak jak w opisie: chmiel, karmel, słodycz suszonych owoców, nuty czekoladowe i finalnie solidna goryczka.Bardzo chętnie popróbowałbym innych piw z tego gatunku, jednak dostęp do nich jest mocno ograniczony, no i ceny są bardzo wysokie.To piwo kosztuje około 12-15 zł i to niska cena jak na Barley Wine.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.