’t IJ Columbus
’t IJ Columbus
’t IJ Columbus
% alk. 9.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Produkt holenderskiego Brouwerij ’t IJ, mieszczącego się w Amsterdamie. Jest to niepasteryzowane i niefiltrowane piwo górnej fermentacji, przez browar określone jako Amsterdam Speciaalbier. Barwa pomarańczowo-bursztynowa, o wyraźnym zmętnieniu. Piana w kolorze lekko przybrudzonej bieli, po nalaniu całkiem pokaźna, z drobnymi oraz średnimi pęcherzami. Długo utrzymuje się jako niska, aczkolwiek zwarta i gęsta warstwa. Zostawia ładne i wyraźne ślady na szkle. Posiada silny aromat, wyczuć w nim można słód, następnie owoce. Z początku owocowy susz, następnie zastępuje go winogron i aromat dosyć klasyczna dla piwa tego typu, mianowicie nuta fermentowanych owoców, podkreślona lekką wonią alkoholową. W smaku lekka kwaskowość z posmakiem drożdżowym. Po chwili ujawnia się ciężki słód ze wspomnianymi przy opisie aromatu fermentowanymi, słodkimi owocami. Zwieńczeniem smaku jest łagodna goryczka z mocno rozgrzewającym alkoholem, który czuć wyłącznie po przełknięciu, powoduje on, iż piwo można porównać do dobrego likieru. Wysycenie średnie, bez zastrzeżeń.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-25 09:46:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 10 / ilość: 1
średnia9 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-08-31 21:14:48
Bardzo ciekawy Belg, trochę inny od wszystkich.Ciężki, bardzo aromatyczny i treściwy.Wcześniej miałem okazję pic English Barley Wine z tego browaru i również mi smakowało.Lato nie jest najlepszym czasem na tego typu piwa.Kosztowało coś około 10 zł.Za tą cenę w sam raz.Szkoda, że mała butelka, bo chciałoby się więcej.Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.