Łąkomin Basior
Łąkomin Basior
Łąkomin Basior
American Barleywine
% alk. 11.5
Blg 25.0
IBU 80
brak kodu


Właśnie trzymasz w ręku piwo uwarzone w samym sercu Lubuskiego lasu. Słychać tutaj szum przepływającej rzeczki Łąkomianki, śpiew ptaków i odgłosy zwierzyny leśnej. Tak magiczne miejsce musi być natchnieniem dla piwowara. . .
Dodał: Shinodin - 2018-02-26 07:51:04

Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 8
Goście 9 / ilość: 4
średnia 8,67/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


jover

2017-12-05 20:36:05
zapach słodycz, alkohol, karmel, toffi, słód, smak słodkie, czekolada, karmel, alkohol, bombonierka, średnio gęste, czuć ten procent, alkohol w zapachu i smaku dobrze ułożony, wysycenie niskie+, gorycz ciemna czekolada, kwaśna, ogólnie dobre, patrząc na dość ubogi, jednocześnie nieprzekombinowany zasyp: pale ale, caramunich I + chinook wyszło to mega dobrze

Brodzisław

2017-09-20 23:00:01
Kolor bursztynowy, lekko zamglony. Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy, dziurawiła i utworzyła ślad na szkle.
Aromat słodowy: karmelowy, toffi, suszone owoce, lekko żywicznie i cytrusowo na finiszu.
W smaku jest słodko. Suszone owoce z karmelem i landrynkami dominują. Kontrę stanowi solidna goryczka w nucie cytrusowej, ziołowej i alkoholowej.
Piwo nie jest zbyt gęste, za to bardzo pijalne, z dobrze ukrytym alkoholem.
Pite z beczki robiło jeszcze większe wrażenie.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 9 )

Marianek

2017-09-10 15:05:06
Oko: kolor to ciemna miedź, wpadająca w brąz. Piana niezbyt wysoka, beżowa.
Nos: głównie silna podstawa słodowa, jest słodko, karmel/toffi, trochę suszonych owoców, delikatnie czuć żywicę
Smak: początkowo mocna strona słodka na języku dominuje (suszone owoce oblane karmelem tofi), ale to wszystko zbalansowane mocną goryczką i to bardzo miłą żywiczno-ziołową do tego goryczka od palonych słodów plus lekka/delikatna kwaskowość. To wszystko sprawia, że sporo się dzieje w tym piwie. Zdradliwie pijalne, bo alkoholu nie tylko nie ma w aromacie, ale nawet nie szczypie w język, a gardło ogrzewa dopiero po kilku łykach. Jak na 25 blg to ciało średnie, ale jest dobrze. Niesamowicie ułożone, rok leżakowało jak zapewniał piwowar. Chyba najlepszy polski Barley Wine, jaki do tej pory piłem (w wersji nie leżakowanej w beczkach po innych trunkach).
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Shinodin

2017-06-29 19:03:21
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, jako taki lacing utrzymuje się na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty winne, karmelowe, suszone owoce i wytrawność. W smaku słodkie, alkohol jest świetnie zamaskowany, jak na 11,5% to szacun, suszone owoce i winność dominują na podniebieniu, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra słodowa i kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Degustowane z nalewaka na warszawskim festiwalu piwa więc nie ocenię kapsla ani etykiety, nie podam też warki. Świetny Barley, treściwy, ułożony, klasa sama w sobie, browar Łąkomin zaskakuje mnie po raz kolejny na duży plus, zasłużone 8 z mojej strony nie powinno być więc przesadą. Świetna robota, polecam wszystkim fanom barleyów, a szczególnie tych w polskim wykonaniu.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010