Černá Hora Světlý Ležák 12°
Černá Hora Světlý Ležák 12°
Černá Hora Světlý Ležák 12°
% alk. 4.8
Blg 12.0
8590376024103addbarcode
ulubione: 6

Uwarzone przez Pivovar Černá Hora, z czeskiego miasta Černá Hora. Jest to pasteryzowany lager, warzony według jednej z najstarszych receptur na Morawach. Barwa jasno-złota, idealnie klarowna. Piana biała, dość obfita, około 2-3 centymetrów tuż po nalaniu. Składa się z średnich oraz drobnych pęcherzy, w miarę szybko się dziurawi i opada. Utrzymuje się do końca degustacji w postaci dziurawej warstwy, która zbiera się wokół pierścienia, pozostawia lekkie ślady na szkle. Charakteryzuje się intensywnym, słodowym aromatem. Wyczuwalna też jest znaczna ilość chmielu, który w połączeniu z wyraźnym zapachem słodu tworzy lekko piekącą w nozdrza mieszankę zapachową. W smaku na początku ukazuje się wyraźna słodowa baza, którą po chwili przełamuje lekko słodkawy posmak z nadchodzącą średnią goryczką, która nawet długo się utrzymuje. Na finiszu można wyłapać lekko wyczuwalną metaliczność. Wysycenie na poziomie średnio-wysokim.
Dodał: Stacher93 - 2014-05-23 12:01:41

oceny Oceny

Użytkownicy 6,13 / ilość: 45
Goście 7,39 / ilość: 28
średnia6,62 / ilość: 73

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2023-12-10 20:38:42
Kojarzę to piwo gdzieś sprzed dekady, kiedy kilka razy pojawiło się w Lidlu w ramach tygodnia czeskiego. I dziś powrót po latach - kupione w Polsce, ale data nie powala (06.02.2024), więc cudów nie powinno być...

I nie było cudów. Czuć, że brakuje świeżości (prawdopodobnie ma 10 miesięcy, a na jasnego lagera to sporo). W smaku delikatne utlenienie (miodowe)_, ale też i nieco pustki. Kolor też wydaje się, że w świeżym piwie był jaśniejszy (teraz jasny bursztyn). Na plus, że nie ma innych wad i że jest całkiem przyjemna goryczka. Teraz 5/10 i przestroga, żeby jednak nie kupować tego typu piw z krótką datą. Trochę przestroga po czasie, bo jeszcze mam bodaj 2 czeskie piwo kupione dziś z datą maks. 3 miesiące.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar
2023-03-24 20:03:36
Świetne piwo. Posiada wszystkie czeskie atuty, które uwielbiam. Dla mnie bomba!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2022-01-10 01:09:30
Wygląd: raczej ciemna słomka, dziwna barwa, bo wygląda jakby nie było jednolite kolorystycznie, piana spora, drobna, ale redukująca się szybko do całkowitego zera
Zapach: po otworciu ładny chmielowy, słodowy, po chwilowym ostatniu wyraźne nuty miodowe, a może maślane i czarnej herbaty, ale termin ma do kwietnia
Smak: do Patera czyli ich 11 często wracam, wydawać by się mogło, że 12 będzie po prostu pełniejsza, ale o podobnym profilu, a tu nic z tych rzeczy. Ono jest pełne, słodkawe, ale to zasyp pewnie 100% pilzneńskiego, żadnych nut melanoidynowych jak w Paterze, lekkie masło, goryczka niewielka, nachmielenie również. Na tle polskich lagerów to smaczne piwo, na tle czeskich to raczej średnizna.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar
2022-01-03 17:02:42
Świetny reprezentant czeskich, tradycyjnych piw. Kolor jasny bursztyn, piana drobnopęcherzykowa, dość długo utrzymuje się na szklance. Zapachu biszkoptu. W smaku słód przełamany chmielem. Fajne, lekkie, sesyjne, chce się więcej. Minusy: jak na 12-tkę piwo jest dość cierpkie i wodniste. Ponieważ na etykiecie brakowało info o ekstrakcie, sądziłem, że to 10 lub 11-tka. Ale i tak sięgnę kiedyś po kolejną butelkę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.