Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

6059
 Reklama Czy wiesz, że...

Czy wiesz że najmocniejsze piwo świata ma aż 41% alkoholu?! \"Sink the Bismarck!\" (zatopić Bismarcka) bo o tym piwie mowa to wynalazek szkockiego browaru BrewDog. Za 330 ml butelkę tego piwa trzeba zapłacić 40 funtów!

Karta użytkownika - lukas85

Mieszkam pod Warszawą
Swoją przygodę z degustacją piwa zacząłem jakoś na początku kwietnia 2014. Wcześniej piłem stosunkowo mało, nie miałem swojego ulubionego piwa, wszystkie nasze eurolagery wydawały mi się prawie takie same, więc nie spędzałem przed półką za dużo czasu, brałem co tańsze. Jedynym wyjątkiem były Portery i piwa miodowe, które smakowałem czasami po pracy. Wszystko zmieniło się, kiedy chcąc kupić jakiegoś dobrego portera przypomniałem sobie, że mam niedaleko siebie sklep z bardzo szerokim wyborem piwa regionalnego (pozdrawiam sprzedawcę ze sklepu Kormoran ;). Kupiłem tam Komesa i Black Boss Porter, no i wtedy się zaczęło, wróciłem później i kupiłem z ciekawości Grand Prix i coś z Pinty. Oba piwa wywołały u mnie szok smakowy. Zaczęło się oglądanie filmów znanego blogera piwnego i czytanie recenzji. Po tych kilku miesiącach moge powiedzieć, że moje ulubione rodzaje piw to:
- Portery Bałtyckie
- IPA i pochodne
- Dobrze uwarzone lagery z solidną goryczką
- American StoutStatystyka

subskrybenci Osoby subskrybujące komentarze tego użytkownika: 2
Piwa dodane do katalogu: 22zobacz wszystkie
Dotychczas wystawione oceny: 605 zobacz wszystkie oceny


Najwyżej oceniane:
Pinta Imperator Bałtycki 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:10)
Fortuna Komes Porter Bałtycki 10/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:10)
Bazyliszek American Psycho IPA 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:8)
Podróże Kormorana American IPA 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:9)
Porter Łódzki 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:9)
AleBrowar Crazy Mike 10/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:10)
Ciechan Grand Prix American India Pale Ale 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:9)
Pinta Modern Drinking 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:8)
Doctor Brew Black IPA 9/10 (smak:8, zapach:9, wygląd:9)
Pinta Hopus Pokus 9/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:9)

Najgorzej oceniane:
Kastel Pils 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:5)
Lubusz Piwo Jasne 2/10 (smak:2, zapach:1, wygląd:5)
Głubczyce Stern Strong 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:6)
Lubuskie Jasne 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:6)
Specjal Mocny 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:4)
Lech Free 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:4)
Jagiełło Lager 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:3)
Cornelius American Lager 3/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:7)
Brofaktura Kupieckie 3/10 (smak:3, zapach:1, wygląd:6)
Super Bock Classic 3/10 (smak:3, zapach:4, wygląd:6)


Piwa czekające na ocenę (0)

Brak

Piwa dodane do ulubionych (38)Poszukuje piw (68)

Napisane komentarze (665)


o Wrężel American Black Rye Ale
Warka do 20.09.2017 Kolor brązowy, piwo nie przejrzyste, piana ładna drobne i średnie pęcherze, całkiem trwała. Zapach przyjemny, głównie kawa i palone słody, palone żyto, gdyby trochę poprawić intensywność zapachu było by lepiej. Smak bardzo wyrazisty, głównie palone akcenty, żyto, nuty zbożowe, po chwili pojawia się średnia, niezalegająca goryczka. Piwo jest gładkie i aksamitne w smaku, wysycenie CO2 dość niskie, pijalność spora. Bardzo mi smakowało smak oceniam na 8+.

o Leżajsk Chmielowe Pils
Pite z butelki. Kupiłem zupełnie z przypadku, nie wiedząc że nie oceniałem. Zapachu z butelki za bardzo nie czuć, ale niestety jakieś utlenienie czułem, smak natomiast jest całkiem dobry jak na koncernowe piwo, dominuje chmielowa goryczka. Za smak dam solidne 6. Wcześniej piłem Staropranena, który był jednak lepszy, stąd oceny 7 nie dam..

o Bytów Warszawianka 7%
Warka 18.07.2017 Barwa miodowa, piwo lekko zmętnione, piana na jeden palec niezbyt trwała. Zapach słodowy czyli poprawny jak na mocnego lagera, cieszy brak wad. W smaku oczywiście dość słodkie, gorycz niewielka, alkohol dobrze ukryty. Jak na mocnego lagera dość pijalne.

o Amber APA
Warka do 08.03.2017. Barwa słomkowa, spory osad drożdżowy, a co za tym idzie spore zmętnienie. Piana na dwa palce, drobna, ładnie zdobi szkoło. Zapach to rozczarowanie, dość słaby, lekko może owocowy zapach, wymieszany z utlenieniem i jakimś starym stęchłym słodem. W smaku lekkie, dominuje lekka goryczka, słód na drugim planie, niestety nieco puste. Są lepsze APA, w tej kategorii raczej słabizna, ale i tak lepiej się pije niż przeciętnego koncerniaka.

o Maryensztadt RaISa
Mój pierwszy RIS, kosztował w sklepie ok 10 zł, wiem że tego typu piwa potrafią kosztować sporo więcej, ale nie ukrywam, że oczekiwałem czegoś więcej za dychę. Gdyby mi ktoś podał to piwo na ślepo nie powiedziałbym, że piję RISa, w zasadzie bez zagłębiania się niuanse smakowe, powiedziałbym że piję Porter..... Piwo dobrze rozgrzewa, alkohol jest wyczuwalny, ale dobrze ułożony, piwo raczej wytrawne, goryczka spora, ale nie na pierwszym planie, dominuje oczywiście palona słodowość. Zapach to głównie palone słody, nieco kawy, czekolady, nie udało mi się tu wyłapać jakichś wyjątkowych doznań zapachowych. Kolor czarny, piana niezbyt okazała na 1 palec, szybko zanika. Finalnie 7 w kategorii dobre piwo. Jako RIS ocena pewnie by była niższa.
wykonanie choruzy.pl © 2010