Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

6341


 Czy wiesz, że...

Koźlak (niem. Bock) - rodzaj mocnego piwa warzonego ze słodu jęczmiennego, najczęściej przy użyciu drożdży dolnej fermentacji. Zawiera min. 16% ekstraktu oraz min. 6% alkoholu. Fermentuje i leżakuje dłużej niż inne piwa, nawet do 18 tygodni. Koźlak warzony jest w kilku odmianach przygotowywanych na różne okresy: maj (koźlak majowy), jesień (od października, koźlak tradycyjny), Boże Narodzenie (koźlak pszeniczny, koźlak dubeltowy).

Karta użytkownika - Brodzisław

Statystyka

subskrybenci Osoby subskrybujące komentarze tego użytkownika: 1
Piwa dodane do katalogu: 31zobacz wszystkie
Dotychczas wystawione oceny: 573 zobacz wszystkie oceny


Najwyżej oceniane:
Hornbeer Black Magic Woman 10/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:10)
Hornbeer The Fundamental Blackhorn 10/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:10)
Trzech Kumpli Pan IPAni 10/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:10)
Kingpin Turbo Geezer 10/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:10)
Belhaven Scottish Stout 10/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:10)
Kormoran Porter Warmiński 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:10)
Pracownia Piwa Mr. Hard’s Rocks 9/10 (smak:8, zapach:10, wygląd:9)
Petrus Oud Bruin 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:8)
Browars Jaśnie Pian 9/10 (smak:8, zapach:10, wygląd:9)
Pracownia Piwa Mr. Hards Rocks Peated 9/10 (smak:8, zapach:9, wygląd:10)

Najgorzej oceniane:
Namysłów Kuflowe Mocne 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:1)
Coberg Original Premium Beer 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:2)
Manufaktura Piwna Pivo 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:5)
Grand Imperial Porter Chili 2/10 (smak:1, zapach:3, wygląd:3)
Jagiełło Miodowe 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:3)
Harnaś Mocne 14.1° 2/10 (smak:2, zapach:3, wygląd:2)
Hermann Muller 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:4)
Lech Mocny 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:3)
Warka Radler 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:3)
Żywiec Niskoalkoholowe 2/10 (smak:1, zapach:2, wygląd:3)


Piwa czekające na ocenę (1)
Piwa dodane do ulubionych (15)


Poszukuje piw (39)


Napisane komentarze (609)


o V.I.P. Original Mocne
Kolor złocisty klarowny. Piana jasna niezbyt obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając do zera, brzydko dziurawiła. Aromat słodowy i alkoholowy, śladowe ilości chmielu w nucie ziołowej. Z wad na pewno występuje metaliczność. W smaku stęchlizna, słód "gorszego sortu" i znów gryzący alkohol. Średnio-pijalne badziewie z wysokim wysyceniem.

o Revolta Double Rye IPA
Kolor bursztynowy/ciemnej herbaty, klarowny. Piana écru obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając dziurawiła. Pozostał ślad na szkle i warstwa na powierzchni. Aromat z butelki ? tropikalno-cytrusowy (owocowy). W szkle czuć bazę słodową, karmelkowo-zbożową. Dominują nuty amerykańskich chmieli: cytrusowe, owoce tropiku, lekko pieprzowo, ziołowo i orzeźwiająco. W smaku najpierw uderza słodowy bukiet: biszkoptowo-zbożowo-karmelkowy. Nie jest za słodko, a całość wygładza wsad żytnich płatków. Goryczka wyczuwalna od pierwszego łyku na poziomie średnim, w nucie cytrusowo-ziołowej. Wysycenie średnie do niskiego. Jedna z lepszych DIPA jakie mi się trafiła.

o Staropolski Porter 180
Kolor ciemno-brunatny, pod światło rubinowy - klarowny. Piana beżowa niezbyt obfita z drobnych pęcherzyków. Opadając tworzyła większe i mniejsze bąble na powierzchni, zostawiła minimalny ślad na szkle. Aromat z butelki ? ciemnych słodów ? w kawowo-czekoladowej nucie oraz słodszy odeń karmel. W szkle obok wymienionych, czuć nuty alkoholowe ? od śliwki w likierze po nieznaczny na szczęście ? rozpuszczalnik. W smaku czuć ciemne słody z kawą i deserową czekoladą na czele. Jest też osładzający piwo karmel. Goryczka średnia w nucie ziołowej i palonej, lekko zalega na języku. Alkohol w połączeniu z wysyceniem na poziomie średnim daje efekt szczypania na podniebieniu. Kwasek na finiszu. Jest, niestety, kilka plusów ujemnych w tym piwie: niskie ciało, za-wysokie wysycenie i alkoholowość dająca się we znaki wraz z ogrzaniem trunku. Dziwne to jak na deklarowane 180 dni leżakowania piwa.

o Pinta & Amarcord Bałtyk Adriatico 22°
Kolor brunatny wpadający w czerń, pod światło - rubinowy, klarowny. Piana beżowa z drobnych pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy. Aromat z butelki ciemne słody, palone. W szkle palone słody i czarne pieczywo - pumpernikiel. Alkoholowe nuty oraz suszonej śliwki wyłażą po ogrzaniu trunku. W smaku wyraźnie czuć palone nuty: kawy, pumpernikla. Podbija to paloną i ziołową goryczkę, osiadającą na języku od niemal pierwszego łyku. Kontrę stanowią likierowe nuty śliwkowe, do tego odrobina deserowej czekolady. Piwo jest jednowymiarowe, przede wszystkim w nutach palonych, doprawione solidną goryczką, ze zgrabnie ukrytym alkoholem i z nieco za-wysokim jak na styl wysyceniem. Ciało średnie.

o Perła Porter Bałtycki
Powtórka piwa z terminem 10.02.17 r. Wyraźny aromat utlenienia. Słody palone i alkohol, trochę likierowości. Alkohol wciąż wyraźny. Z czasem dochodzą suszone owoce, śliwka, rodzynki. W smaku wyraźne nuty ciemnych słodów, karmel, słodka kawa, czekolada. Goryczka niemal zerowa. Wysyceni wysokie jak na porter. Alkohol wyczuwalny w formie likierowej.
wykonanie choruzy.pl © 2010