Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

6071
 Reklama Czy wiesz, że...

Najwyższa puszka, wyprodukowana dla australijskiego Guinnessa miała wysokość 4,27m, średnicę 1,78m i pojemność 2052 litrów piwa.

Karta użytkownika - Borsuk77

Zdarza mi się dodawać piwa do katalogu - tutaj kieruję się, o ile to możliwe, bezstronnym opisem, wiedząc, że, obiektywizm tak naprawdę nie istnieje. Znacznie częściej jednak skupiam się na konsumpcji. Każde nowe piwo, jakie wypiłem, staram się opisać - im ciekawsze piwo, tym dłuższy opis. Oczywiście tym razem subiektywnie, zwłaszcza że wiem, iż moje kubki smakowe są podatne na pory roku, samopoczucie, ciśnienie, temperaturę, zawartość zjedzonej kanapki czy chwilowe słabostki. Na szczęście potrafię odróżnić dobro od zła.

Dodam jeszcze, że przy ocenie kieruję się stosunkiem ceny do jakości, choć i z tym bywa różnie... I do tego dbam i o polskie znaki diakrytyczne, i znaki przestankowe.

Wraz z każdym kolejnym spróbowanym piwem, staję się coraz bardziej wybredny. Stąd na początku wystawiałem wyższe oceny niż obecnie, ale nie będę ich usuwał, co najwyżej dodam nową, która sąsiadować będzie z tą sprzed miesięcy czy lat.

Statystyka

subskrybenci Osoby subskrybujące komentarze tego użytkownika: 1
Piwa dodane do katalogu: 78zobacz wszystkie
Dotychczas wystawione oceny: 499 zobacz wszystkie oceny


Najwyżej oceniane:
Grand Imperial Porter 10/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:9)
Stella Artois 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:9)
Amber Koźlak 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:10)
Zlatý Bažant Ležiák 12% 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:9)
Podróże Kormorana American IPA 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:8)
Po Godzinach - Red IPA 9/10 (smak:9, zapach:8, wygląd:9)
Pinta Atak Chmielu 9/10 (smak:9, zapach:8, wygląd:8)
Faktoria Geronimo 9/10 (smak:9, zapach:8, wygląd:9)
Artezan Pacific Pale Ale 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Shepherd Neame Bishops Finger 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:10)

Najgorzej oceniane:
Wojak Jasny Pełny 6% 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:5)
Harnaś Jasne Pełne 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:4)
Argus Premium 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:5)
Rastiger Jasne Pełne 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:2)
Rastinger Strong Lager 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:5)
Barbakan Mistrz Twardowski 3/10 (smak:3, zapach:3, wygląd:5)
Lwówek Złoty Pociąg Porter 3/10 (smak:3, zapach:3, wygląd:7)
Staropolski Zduńskie Extra Chmiel 3/10 (smak:3, zapach:3, wygląd:4)
Grybów Pilsweizer Mnich 4.7% 3/10 (smak:3, zapach:5, wygląd:5)
Manufaktura Piwna Miedziane 3/10 (smak:3, zapach:4, wygląd:7)


Piwa czekające na ocenę (0)

Brak

Piwa dodane do ulubionych (20)

Poszukuje piw (0)

Brak

Napisane komentarze (565)


o Casablanca Beer
Największym plusem tego piwa jest wygląd - duże wysycenie, obfita piana, klarowne, kolor słomkowy. Poza tym bez rewelacji - lekka kwasowość, ciut słodu, nieco nity kartonu i minimum goryczki. Ot, piwna ciekawostka - dodam, że piję to piwo z szaroburej grudniowej Polsce.

o Tropical Pils
Klarowne, przyzwoita piana, kolor słomkowy (jak w niemieckich pilsach), niezłe wysycenie. A w smaku? Lager bez szalu i bez wad. Pewnie w sam raz na cieplejsze rejony niż środek czy wschód Europy. jako piwna ciekawostka da je radę, choć należy pamiętać, że nie jest to piwo rzemieślnicze czy też regionalne w naszym znaczeniu. Piję to piwo w Polsce, chyba drugiego dnia zimy, i jest nieźle - taki egzotyczny podarek piwny związany z gwiazdką od kolegi mieszkającego od kilku lat w Hiszpanii. Wspominam o tym, bo nie piłem na miejscu (Kanary).

o Barbakan Mistrz Twardowski
Piwo aż tak bardzo nie odrzuca, ale jest kiepskie. Największy plus to lacing - więcej informacji w opisie. 3/10.

o Browar Staropolski English IPA
Poprzednie piwa z tej serii uważam większości za co najmniej udane. Więc ucieszyłem się, że w końcu trafiłem na tę odmianę. Pewnie gdyby nie bankructwo Almy piwo poznałbym wcześniej. I jeszcze w ramach wstępu wspomnę, że etykieta współgra z serią (proste, ale dość gustowne) oraz, że trunek zamknięto dedykowanym kapslem Browaru Staropolskiego. Wygląd - kolor brązowy (jakby ciemny bursztyn), nie do końca klarowne, wysycenie co najwyżej średnie, piana bardzo zacna (wysoka, trwała, drobne pęcherzyki, kolor wpadający w kremowy oraz lacing). Aromat - słód (także palony), potem chmielowa goryczka (bardziej klasyki niż nowa fala) oraz lekkie nuty alkoholowe. Smak - sporo chmielowej goryczki (i wg mnie mniej tu Marynki, lecz przeważają posmaki znane z chmieli z Wysp, czyli tabaka i korzenie), jest i słód, jest i karmel, do tego delikatne naleciałości winne oraz nuty alkoholowe. Reasumując - dobre piwo, które pije się z przyjemnością. Jedynym minusem jest cena (w porównaniu do innych piw tej serii, za które płaciłem po ok. 4 zł) - w tanim piwnym sklepie kosztowało 5,49 zł.

o Manufaktura Piwna Cisza Nocna
Na początek o oprawie - przyjemna dla oczu etykieta w kolorach czerni, bieli i czerwieni, czarny kapsel z białym logo dedykowany serii. Prezentuje się zachęcająco w połączeniu z grubą, niemal czarną butelką znana z innych piw serii. Wygląd - kolor bliski czerni, choć nie jest mętne, bo widać spore wysycenie; piana ładna (wysoka, drobna i w kolorze kremowym). Aromat - suszone owoce oraz słód i lekka paloność - kojarzy się z porterem (18). Smak - na początku nuty gryczano-chlebowe, potem delikatny karmel (przypalony, więc bez cukrowych naleciałości) oraz lekka goryczka - treściwy i niesłodki. Reasumując - tak mogłaby smakować podrasowana wersja jakiegoś czarnego piwa rodem z CSRS - np. Krusovice ciemne z ekstraktem wyższym o około 4 Blg. Dobre ciemne piwo, w którym, mimo sporego, jakby nie było, woltażu, nie czuć właściwie nut alkoholowych. Dobrze zbalansowane i dość treściwe (gęste). Zaskoczenie pozytywne (warka do 12.06.17, więc być może pierwsza).
wykonanie choruzy.pl © 2010