Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Domeny internetowe - Domenio.pl
Twój koszyk
 Ilość piw w katalogu: Czy wiesz, że...

W znaczeniu ogólnym piwo to każdy napój otrzymany w wyniku enzymatycznej hydrolizy skrobi i białek zawartych w ziarnach zbóż i poddany fermentacji alkoholowej. W węższym znaczeniu pod pojęciem piwa rozumie się zawierający alkohol i dwutlenek węgla napój otrzymany w wyniku fermentacji alkoholowej wody, słodu i chmielu przy użyciu wyselekcjonowanych szczepów drożdży.

« Corona Extra | Utenos »
Trzy zboża
Trzy zboża
Najnowszy produkt z Manufaktury Piwa w Jabłonowie. Jak sama nazwa wskazuje piwo uwarzone ze słodów trzech zbóż: jęczmiennego i pszenicznego oraz żyta. Posiada mocno słodowy zapach z przewagą jęczmienia. W smaku też dominuje słód jęczmienny z delikatnymi nutami pszenicy i żyta. Piwo jest dość treściwe i posiada przyjemną goryczkę. Wizualnie piwo prezentuję się bardzo zachęcająco: kolor ciemnego bursztynu i wysoka, gęsta, drobnoziarnista piana, która utrzymuje się do końca degustacji.

Alk. 5,6% obj.
ocena Użytkowników: 7,49
Dodał: admin - 2011-06-29 09:23:46
ocena Gości - 8,3, średnia ocena - 7,87
Ilość ocen: 143
Wyróżnione komentarze:


 • Brodzisław
  Browar Manufaktura Piwa w mojej ocenie to jeden z lepszych w Polsce, a to oczywiście za sprawa niekonwencjonalnych trunków. Do tych bardziej udanych zaliczam m.in. trzy zboża.
  Samo piwo jest ciemne, pomiędzy kolorem miedzi a bursztynu. Gęsta drobna piana z początku wysoka opadła ale o dziwo, utrzymywała się niemal do końca degustacji. Aromaty mocno słodowe, głownie jęczmienia, z wyczuwalną nutą jałowca. Ciekawy i oryginalnych zapach. ?Gęste?, treściwe piwo wchodzi dobrze. P...    pokaż całość »
  2013-12-19 19:36:25

 • rsj78
  Zapach zbóż, lekkiej nuty alkoholu i swego rodzaju ziół? To ostatnie to pewnie jałowiec. Kolor miodowo-bursztynowy, mętny. Piana hmm.. no nie była szczególnie wysoka,drobna, opada dość szybko. Smak jest dość ciekawy. Lekko słodkawe piwo, przechodzące smakiem pod piwo pszeniczne, zostawiające na koniec lekko cierpkawy posmak. Nie chcę się specjalnie czepiać, ale wyczuwalny też jest smak alkoholu i tu mały minus. Piwo ogółem nienajgorsze, jak dla mnie mocne 7 za całokształt...    pokaż całość »
  2014-02-07 19:46:01
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
cycu_jeden

Barwa herbaciana, lekko mętne. Piana biała, niziutka, szybko opadająca do ładnego kożuszka. Aromat bez zarzutu, wyraźnie czuć trzy rodzaje słodu. W smaku podobnie, z tym że słód pszeniczny jest w moim przekonaniu dość słabo wyczuwalny, lekka goryczka. Słabo wyczuwalny jest również alkohol, wysycenie natomiast odpowiednie.
2014-09-26 20:00:32
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Shinodin

Interesujące piwo o ciekawym posmaku, na pewno nie można o nim powiedzieć "typowe". Trzy zboża w ciekawy sposób wpływają na smak tego piwa nadając mu niepowtarzalny charakter
2014-06-05 01:20:55
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )

Rovaty

Bardzo ładna, drobno pęcherzykowa piana, dobrze oblepia szkło, po czasie drobne pęcherzyki przekształcają się w nieco większe. Barwa jasno złota, klarowne. W aromacie słód oraz trochę chlebowości. W smaku mocno wyczuwalny słód, nuty chlebowe oraz całkiem przyjemna goryczka. Całkiem przyjemne piwko.
2014-04-07 20:59:50
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Delirium

Kolor głębokiej pomarańczy. Piana szarawa, średnio wysoka, drobno pęcherzykowa. Lekko oblepia szkło.
Aromat słodowo maślankowy z odrobiną karmelu i owocowości. W tle nuta trawiasta.
W smaku słodowa pełnia z leciutką goryczką. Piwo jest gęste, oleiste, trochę mdłe.
Wysycenie średnio niskie. Jest całkiem nieźle, ale jeżeli chodzi o piwa wielozbożowe to prym wiedzie w tym Browar Kormoran.
2014-03-13 21:05:52
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Corona Extra | Utenos »
wykonanie choruzy.pl © 2010