Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu: Czy wiesz, że...

Czy wiesz że najmocniejsze piwo świata ma aż 41% alkoholu?! \"Sink the Bismarck!\" (zatopić Bismarcka) bo o tym piwie mowa to wynalazek szkockiego browaru BrewDog. Za 330 ml butelkę tego piwa trzeba zapłacić 40 funtów!

« Natur | Wexford Irish Cream Ale »
Pszeniczniak
Pszeniczniak
Pszeniczniak piwo pszeniczne z Browaru Amber w Bielkówku. Warzone metodą górnej fermentacji z użyciem wysokiej jakości słodów pszenicznych i jęczmiennych co stanowi o wysokiej jakości tego piwa. Jak na przyzwoitą pszenicę przystało charakteryzuje się obfitą bardzo trwałą pianą, intensywnym zapachem bananów i goździków. Piwo jest naturalnie mętne złotego koloru, w smaku wyczuwalne słodko kwaśne nuty dopełnione wysokim wysyceniem. Godna polecenia pozycja dla smakoszy piw pszenicznych.

Alk. 5,2% obj.    Ekstr. 12,1% wag.
ocena Użytkowników: 7,57
Dodał: eddiehfan - 2012-04-23 09:43:00
ocena Gości - 8,06, średnia ocena - 7,82
Ilość ocen: 373
Orientacyjna cena: 5,40 zł
Wyróżnione komentarze:


 • KDWG
  Wróciłem do niego po sporej przerwie (i rozsmakowaniu się w piwach pszenicznych), co wiąże się z odświeżeniem oceny Pszeniczniaka. A ta na pewno wzrośnie, ale zacznijmy od początku...
  Chyba pierwsze piwo któremu z czystym sumieniem wystawiam "dychę" za wygląd. Barwa jak to w piwach tego typu bywa żółtawo-pomarańczowa, niezbyt mocna, rzekłbym nawet blada. Piwo nieprzejrzyste, lekko mętne, standard. Ale! Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem tak ładną i, co najważniejsze...    pokaż całość »
  2013-12-06 23:34:47

 • Bock
  Piwo o dość jasnym kolorze, prawie żółtym. Trochę wodniste. Zapach: pszenica, drożdże, goździki. W smaku: słodkie, dobrze wyczuwalna pszenica oraz lekkie goździki i drożdże. Po ociepleniu trochę bardziej wytrawne. Smak nie jest zbyt złożony, ale piwo jest smaczne.
  2013-05-07 00:45:11

 • Koźlak
  Barwa słomkowo-żółta, mętne. Bardzo ładny aromat, zdecydowanie słodowy, pszeniczny z silnymi nutami bananowo-goździkowymi. W smaku niezbyt słodkie i niezbyt wytrawne - takie jak lubię, początkowo pszeniczne, z czasem wyłaniają się nuty goździkowe. Chmiel bardzo słabo wyczuwalny retronosowo. Goryczki brak lub bardzo słaba, ale nie to chyba jest najważniejsze w piwach pszenicznych. Piana b. ładna, obfita, drobna, całkiem trwała. Wysycenie lekko poniżej przeciętnego. Piwo orz...    pokaż całość »
  2013-08-06 19:50:04

 • Borsuk77
  Przyjemny zapach pszenicznego piwa. Piana podczas przelewania obfita (dość duże pęcherzyki) w pokaźnej ilości, ale znika - niecałkowicie zostawiając ślady na szkle. Kolor - pod światło niemal marchewkowy (jak obrana marchew, czyli nieco wyblakła). Mętne, z przeciętną zawartością bąbelków. Smak - niestety rozczarowuje - zbyt delikatny, jakby wodnisty - za mało wyrazisty, choć zaskoczeniem jest goryczka, jaka zostaje w gardle po przełknięciu kilku łyków. Po wytwórcy, dedy...    pokaż całość »
  2013-12-06 22:03:03
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
milo

mega mega piana az za mega chyba .. dobre zmętnienie , zapach smak tak jak pszeniczniaka przystało , poprawnie ale nie wystrzeliło z laczków
2015-03-31 21:56:08
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

szucik

Ógólna ocena użytkowników świadczy o jakości tego piwa. Niech ktoś mi wskaże lepszego pszeniczniaka do 5zł.
2015-03-27 08:15:51

lukas85

Warka do 09.07.2015. Zakupione za mniej niż 4 zł w Kauflandzie. Kolor grejfrutowy, bardzo wysoka, obfita piana średnio i drobno pęcherzykowa, piwo mętne z osadem drożdżowym. Zapach przyjemny, goździkowy, drożdżowy, wyraźny, typowy dla piw pszenicznych. W smaku piwo mi trochę nie podeszło, jest treściwe, zbożowe, orzeźwiające, ale za bardzo kwaśne, najbardziej kwaśny pszeniczniak jaki piłem, w dodatku trochę za wysoko wysycony, przynajmniej na początku. Napić się można, ale piłem lepsze pszeniczniaki.
2015-02-28 20:09:00
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 8 )

gargus

Uwielbiam pszeniczne piwa, a to jedno z nich.
2015-02-20 10:18:17

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Natur | Wexford Irish Cream Ale »
wykonanie choruzy.pl © 2010