Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

przeciw.com
 Ilość piw w katalogu:

4247


 Czy wiesz, że...

Lodówkę wymyślił bawarski inżynier Karl von Linde, który już w 1871 roku zastosował system chłodzenia w browarze Spaten w Monachium, aby umożliwić produkcję piwa latem. Środkiem schładzającym był eter metylowy lub amoniak

« Miłosław Marcowe | Złoty Strong »
Pils Manufakturowy
Pils Manufakturowy
Nowe piwo serwowane przez Browar Jabłonowo, tym razem pod submarką Manufaktura Piwna, która została stworzona dla piw warzonych według receptur piwowarów domowych. Pils to piwo gorzkie z wyczuwalną nutą palonego słodu, dość ciemne (jak na jasne piwo), odpowiednio gazowane, z szybko znikającą pianą. Ciekawa odpowiedź na propozycje bardziej cenionych browarów regionalnych.

Alk. 5,6% obj.    Ekstr. 13,6% wag.
ocena Użytkowników: 6,66
Dodał: Borsuk77 - 2012-10-26 10:20:00
ocena Gości - 8,15, średnia ocena - 7,35
Ilość ocen: 236
Wyróżnione komentarze:


 • Koźlak
  Barwa złota, delikatnie zmętnione. Aromat głównie słodowy z całkiem wyraźnym chmielem. W smaku początkowo słodowe ze stopniowo narastającą chmielowością. Goryczka wyraźna, niezbyt mocna i niezbyt trwała. Piana drobna, niezbyt obfita, średnio trwała. Wysycenie przeciętne, pilajność także. Orzeźwiające, całkiem pełne. Wydaje mi się jednak, że to piwo ma jakąś wadę, ale zdecydowanie nie jestem ekspertem w ich identyfikacji (prawdopodobnie DMS albo diacetyl). Do mnie ja...    pokaż całość »
  2013-08-22 21:33:13

 • opons91
  Bardzo smaczne piwo. Na samym początku w zapachu dominuje mocno woń słodu, który przypomina zapach piw miodowych. Bursztynowy kolor, lekkie zmętnienie, niezbyt obfita i krótko utrzymująca się piana. Na duży plus zasługuje smak piwa. Na początku lekka słodycz, a później goryczka, która pieści kubki smakowe przez dobre kilkanaście sekund. Na pewno wrócę do niego jeszcze wiele razy. Polecam!
  P.S. bardzo ładny kapsel z wzorem kufla na spodzie :)
  2013-08-20 21:52:31
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
Gość

To moje ulubione codzienne piwo,ktore lubie wypic i do grilla i dla smaku i do najebki. 3zł nie stanowi wygorowanej ceny a za to daje nam piwo z charakterem. Jest ono po prostu jakies. Pilem je zanim weszlo do dyskontu i mialo inna etykiete i butelka byla zwrotna. Moja dziewczyna tez je pije jak ma malo kasy. Polecam,moze smakowac lub nie ale jest piwem dobrym. Tyle w temacie.
2016-02-03 14:22:06

Borsuk77

Niemal trzy lata temu miałem możliwość dodania tego piwa do katalogu i czasem do niego wracam. Od jakiegoś czasu, nie mogę określić dokładnie od kiedy, zmieniły się: etykieta i podawana zawartość ekstraktu (zamiast wcześniejszych 13,6 teraz jest sporo mniej, bo 12,1). Ale i tak jest to naprawdę dobre piwo, któremu nie przeszkadza to, że można znaleźć je w znanym dyskoncie za cenę grosz niższą niż 3 zł. Z tanią i wyborną jednocześnie przyjemnością dodałem je do ulubionych.
2015-09-28 00:41:31
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Gość

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Jak na pilsa chmielony po sufit. Nie próbuje walczyć o ponad 100ibu ale goryczka w smaku dominuje od początku do końca. Sprawia wrażenie bardzo treściwego i takie jest. Kawał piwa. Nie najsmaczniejsze na rynku i nie do końca w stylu ale ludzie - pijcie to piwo. W kategorii bazowego pilsa to rewelacja. Prawie mieści się w trzech złotych :)

W moim piwie brak wad, żadnych negatywnych posmaków. Grube piwo z wywrotką chmielu. Chce się żyć.
2015-08-30 01:14:28

Obid

Skasował mi się pierwszy wpis który pisałem... dla tego zrobimy wersję skrótową. Piwo to dobry średniak. Na pewno lepszy od wszelkich koncerniakowych jasnych piw, no ale skarpetki z wrażenia nie spadają. Piwo jest klarowne, ma złocisty kolor i całkiem ładną białą pianę, dość obfitą choć piwo nie jest mocno nasycone. W aromacie dominują nuty słodowe, ale trochę "zielska" chmielowego też drażni nos. Podobnie w smaku, przewaga słodu ale kłamstwem byłoby powiedzieć że chmielu nie ma (jest, ale stanowczo zbyt mało). W smaku trochę za dużo też maślaności, ale ogólnie nadaje ona temu piwu całkiem ciekawy smak. Jak dla mnie w porządku, ale nie będzie to nigdy mój pierwszy, czy drugi wybór.
2015-07-27 21:13:40
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Miłosław Marcowe | Złoty Strong »
wykonanie choruzy.pl © 2010