Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu: Czy wiesz, że...

Generalnie piwo podaje się w temperaturze 8-12 stopni C - im ciemniejsze piwo tym może być cieplejsze. Nie poleca się chładzania piwa poniżej 6-7 stopni, może wówczas stać się niesmaczne.

« Miłosław Marcowe | Złoty Strong »
Pils Manufakturowy
Pils Manufakturowy
Nowe piwo serwowane przez Browar Jabłonowo, tym razem pod submarką Manufaktura Piwna, która została stworzona dla piw warzonych według receptur piwowarów domowych. Pils to piwo gorzkie z wyczuwalną nutą palonego słodu, dość ciemne (jak na jasne piwo), odpowiednio gazowane, z szybko znikającą pianą. Ciekawa odpowiedź na propozycje bardziej cenionych browarów regionalnych.

Alk. 5,6% obj.    Ekstr. 13,6% wag.
ocena Użytkowników: 6,72
Dodał: Borsuk77 - 2012-10-26 10:20:00
ocena Gości - 8,23, średnia ocena - 7,41
Ilość ocen: 173
Wyróżnione komentarze:


 • Koźlak
  Barwa złota, delikatnie zmętnione. Aromat głównie słodowy z całkiem wyraźnym chmielem. W smaku początkowo słodowe ze stopniowo narastającą chmielowością. Goryczka wyraźna, niezbyt mocna i niezbyt trwała. Piana drobna, niezbyt obfita, średnio trwała. Wysycenie przeciętne, pilajność także. Orzeźwiające, całkiem pełne. Wydaje mi się jednak, że to piwo ma jakąś wadę, ale zdecydowanie nie jestem ekspertem w ich identyfikacji (prawdopodobnie DMS albo diacetyl). Do mnie ja...    pokaż całość »
  2013-08-22 21:33:13

 • opons91
  Bardzo smaczne piwo. Na samym początku w zapachu dominuje mocno woń słodu, który przypomina zapach piw miodowych. Bursztynowy kolor, lekkie zmętnienie, niezbyt obfita i krótko utrzymująca się piana. Na duży plus zasługuje smak piwa. Na początku lekka słodycz, a później goryczka, która pieści kubki smakowe przez dobre kilkanaście sekund. Na pewno wrócę do niego jeszcze wiele razy. Polecam!
  P.S. bardzo ładny kapsel z wzorem kufla na spodzie :)
  2013-08-20 21:52:31
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
szulcpatryk0

Piwo to dla mnie ma pewne 8/10.
Miałem okazję próbować go już kiedyś i faktycznie poszczególne warki potrafią wyraźnie się różnić, ale to nadal bardzo dobre piwo w jeszcze lepszej cenie.
Piwo wpadające w barwę intensywnie pomarańczową, dość mocno wysycone, piana biała, wysoka, raczej gruboziarnista, opadająca raczej powoli, zostawia dość przyzwoity lacing.
Aromat intensywnie chmielowy, w smaku to wrażenie jest jeszcze silniejsze - wyraźne chmiele, bardzo intensywna i naturalna goryczka, gdzieś w tle naprawdę lekka słodowość.
Woltaż na poziomie 5,6% wystarczający, niewyczuwalny podczas konsumcji.
Cena w łódzkich sklepach: 2,60 zł / butelka (500 ml).

Jeśli utrzymywałoby taki poziom jak to, które miałem okazję pić - to dla mnie jest ewidentnym zwycięzcą w kategorii "dobry polski pils do 3,00 zł".
2015-03-20 18:08:55
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )

Gość

Czemu nie wrócą do starej receptury. Nie kumam tego browaru.
2015-02-06 19:20:20

Gość

Manufakturowy Pils nie trzyma smaku. Ostatnio zrobił się słodzszy, znikneła gdzięś charekterystyczna goryczka. Porażka.
2015-01-02 22:15:53

lukas85

Warka do 20.03.2015. Piłem już to piwo parę miesięcy temu, wtedy trafiła mi się warka wyjątkowo zepsuta, a smak piwa był po prostu obleśny, sam diacetyl... Ale postanowiłem dać temu piwu drugą szansę, jako że nadarzyła się okazja do zakupu po niższej cenie w lidu. Na początek kolor - taki wiśniowy, nietypowy. Piana bardzo obfita, ładna, bardzo długo się utrzymuje na powierzchni i tworzy ładny lacing. W zapachu słodkie, słodowe, ale czuć też nutę chmielu, marynka i sybilla robią robotę, poza tym mam wrażenie, że jednak lekkie masełko też jest w zapachu, ale nie jest jakieś mocno wyraźne, na poziome akceptowalnym. Smak jest mocno zaznaczony przez średnią dominującą goryczkę i niezłą kontrę słodową, goryczka lekko pozostaje na podniebieniu. Piwo jest niezłe, przyjemnie się pije, niestety starej oceny nie usunę, ale nowa będzie dość wysoka.
2014-12-19 22:03:18
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Miłosław Marcowe | Złoty Strong »
wykonanie choruzy.pl © 2010