Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

przeciw.com
 Ilość piw w katalogu: Czy wiesz, że...

Pub "Mathaser" w Monachium jest w stanie pomieścić 5500 osób i sprzedaje dziennie 48 tys. litrów piwa.

« Miłosław Marcowe | Złoty Strong »
Pils Manufakturowy
Pils Manufakturowy
Nowe piwo serwowane przez Browar Jabłonowo, tym razem pod submarką Manufaktura Piwna, która została stworzona dla piw warzonych według receptur piwowarów domowych. Pils to piwo gorzkie z wyczuwalną nutą palonego słodu, dość ciemne (jak na jasne piwo), odpowiednio gazowane, z szybko znikającą pianą. Ciekawa odpowiedź na propozycje bardziej cenionych browarów regionalnych.

Alk. 5,6% obj.    Ekstr. 13,6% wag.
ocena Użytkowników: 6,66
Dodał: Borsuk77 - 2012-10-26 10:20:00
ocena Gości - 8,17, średnia ocena - 7,36
Ilość ocen: 225
Wyróżnione komentarze:


 • opons91
  Bardzo smaczne piwo. Na samym początku w zapachu dominuje mocno woń słodu, który przypomina zapach piw miodowych. Bursztynowy kolor, lekkie zmętnienie, niezbyt obfita i krótko utrzymująca się piana. Na duży plus zasługuje smak piwa. Na początku lekka słodycz, a później goryczka, która pieści kubki smakowe przez dobre kilkanaście sekund. Na pewno wrócę do niego jeszcze wiele razy. Polecam!
  P.S. bardzo ładny kapsel z wzorem kufla na spodzie :)
  2013-08-20 21:52:31

 • Koźlak
  Barwa złota, delikatnie zmętnione. Aromat głównie słodowy z całkiem wyraźnym chmielem. W smaku początkowo słodowe ze stopniowo narastającą chmielowością. Goryczka wyraźna, niezbyt mocna i niezbyt trwała. Piana drobna, niezbyt obfita, średnio trwała. Wysycenie przeciętne, pilajność także. Orzeźwiające, całkiem pełne. Wydaje mi się jednak, że to piwo ma jakąś wadę, ale zdecydowanie nie jestem ekspertem w ich identyfikacji (prawdopodobnie DMS albo diacetyl). Do mnie ja...    pokaż całość »
  2013-08-22 21:33:13
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
Gość

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Jak na pilsa chmielony po sufit. Nie próbuje walczyć o ponad 100ibu ale goryczka w smaku dominuje od początku do końca. Sprawia wrażenie bardzo treściwego i takie jest. Kawał piwa. Nie najsmaczniejsze na rynku i nie do końca w stylu ale ludzie - pijcie to piwo. W kategorii bazowego pilsa to rewelacja. Prawie mieści się w trzech złotych :)

W moim piwie brak wad, żadnych negatywnych posmaków. Grube piwo z wywrotką chmielu. Chce się żyć.
2015-08-30 01:14:28

Obid

Skasował mi się pierwszy wpis który pisałem... dla tego zrobimy wersję skrótową. Piwo to dobry średniak. Na pewno lepszy od wszelkich koncerniakowych jasnych piw, no ale skarpetki z wrażenia nie spadają. Piwo jest klarowne, ma złocisty kolor i całkiem ładną białą pianę, dość obfitą choć piwo nie jest mocno nasycone. W aromacie dominują nuty słodowe, ale trochę "zielska" chmielowego też drażni nos. Podobnie w smaku, przewaga słodu ale kłamstwem byłoby powiedzieć że chmielu nie ma (jest, ale stanowczo zbyt mało). W smaku trochę za dużo też maślaności, ale ogólnie nadaje ona temu piwu całkiem ciekawy smak. Jak dla mnie w porządku, ale nie będzie to nigdy mój pierwszy, czy drugi wybór.
2015-07-27 21:13:40
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

Gość

Najbardziej chmielowe piwo jakie piłem.Może aż za bardzo ale to kwestia gustu. Dla mnie bomba :)
2015-07-10 17:45:28

Slainte

W aromacie sporo karmelu i kawy. I może jakichś perfum. Pierwszy łyk i? totalna porażka. Zapewniam, że ?kiedyś? piwo wcale nie ociekało karmelem, sztucznością, obleśnością, chamską kawą rozpuszczalną. Nie, temu piwu już dziękujemy, większość zawartości szklanki niechybnie trafi do zlewu.
2015-06-30 01:08:24
Oceny tego użytkownika: 2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 2 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Miłosław Marcowe | Złoty Strong »
wykonanie choruzy.pl © 2010