Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

przeciw.com
 Ilość piw w katalogu: Czy wiesz, że...

Koźlak (niem. Bock) - rodzaj mocnego piwa warzonego ze słodu jęczmiennego, najczęściej przy użyciu drożdży dolnej fermentacji. Zawiera min. 16% ekstraktu oraz min. 6% alkoholu. Fermentuje i leżakuje dłużej niż inne piwa, nawet do 18 tygodni. Koźlak warzony jest w kilku odmianach przygotowywanych na różne okresy: maj (koźlak majowy), jesień (od października, koźlak tradycyjny), Boże Narodzenie (koźlak pszeniczny, koźlak dubeltowy).

« Nakel | Twierdzowe Ciemne »
Olsztyńskie
Olsztyńskie
Co powiecie na nową wersję dawnego produktu Browaru Kormoran - Olsztyńskiego?
Ja jestem jak najbardziej za. Jest to jasne piwo typu lager, pasteryzowane, tradycyjnie warzone. Do jego produkcji zastosowano tylko jedną odmianę chmielu - aromatyczny chmiel Sybilla. Chmiel ten jest wyhodowany na drodze krzyżowania odmiany Lubelski z dzikim chmielem męskim pochodzącym z terenu byłej Jugosławii. Dla nadania pełności smaku, bardzo lekkich karmelowych posmaków i uzyskania lekko bursztynowej barwy zastosowano niewielką ilość produkowanego w Browarze Kormoran słodu karmelowego.

Alk. 5,2% obj.    Ekstr. 12,5% wag.    Kraj pochodzenia: Polska 
ocena Użytkowników: 6,87
Dodał: kam3k - 2012-03-22 10:07:00
ocena Gości - 8,07, średnia ocena - 7,45
Ilość ocen: 121
Wyróżnione komentarze:


  • nomaderro
    Kolor złocisty. Piana obfita o niewielkich ziarenkach, kleista i bardzo fajna. Pachnie karmelem i... alkoholem, co jest nieco zadziwiające, bo voltaż jest zwyczajny. Na szczęście na języku tego alkoholu już nie ma, jest chmielowa goryczka i wspomniany karmel. Jednak smak jest dość ciężki, a wysycenie niewielkie. Hmmm... Całkiem niezłe, chociaż ma bardzo ciężki i zawiesisty smak. Mnie akurat smakują wyroby Kormorana, Olsztyńskie jest jednak wyjęte tak ze środka. Nawet, jeśli ...    pokaż całość »
    2013-11-08 22:00:49

  • lukas85
    Na pułkach sklepowych wyglada jak wiele innych piw, etykieta nie wzbudza żadych emocji, ale kupiłem z ciekawości jakis czas temu i dziś postanowiłem spróbować. Piana to pierwszy plus, nie jest może zbyt obfita, ale oblepia szkło i pozostaje ok 1 cm do końca. Aromat wyrazisty czuć chmiel sybilla dobrą słodowość. Smak to dominująca lekka goryczka, może ciut za lekka, ale przyjemna, jest też kontra słodowa, ale wyczuwalna dopiero na drugim planie. Kolor złoty. Wysycenie raczej ...    pokaż całość »
    2014-07-21 00:36:44
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
lukas85

Na pułkach sklepowych wyglada jak wiele innych piw, etykieta nie wzbudza żadych emocji, ale kupiłem z ciekawości jakis czas temu i dziś postanowiłem spróbować. Piana to pierwszy plus, nie jest może zbyt obfita, ale oblepia szkło i pozostaje ok 1 cm do końca. Aromat wyrazisty czuć chmiel sybilla dobrą słodowość. Smak to dominująca lekka goryczka, może ciut za lekka, ale przyjemna, jest też kontra słodowa, ale wyczuwalna dopiero na drugim planie. Kolor złoty. Wysycenie raczej niskie. Pijalność naprawdę wysoka, udane piwo z browaru Kormoran, polecam.
2014-07-21 00:36:44
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )

szulcpatryk0

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym piwem.
Woltaż odpowiedni, wysycenie w porządku - piana nie za wysoka, ale delikatna i długo się utrzymująca.
W zapachu i smaku wyczuwalne nuty karmelowe i palone słody.
Chyba jedyny polski lager, który nie był taki w 100% zwyczajny, chociaż sam tak siebie określa.
2014-05-11 21:40:42
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

Gość
no nie jedyny - przez ostatni rok nastąpił mały wysyp nietuzinkowych, jasnych lagerów - toporek, strażackie, oki doki itd
2014-06-19 18:34:33

szulcpatryk0
Tak, masz rację, miałem nawet okazję je pić, a tutaj jak zwykle nie do końca trafnie wyraziłem to, co miałem na myśli :)
Po prostu z tych lagerów (a więc także Bojanów) mimo wszystko Olsztyńskie najbardziej mnie zaskoczyło i przypasowało. Tamte oczywiście też są nietypowe, ale nie "urzekły" mnie tak jak propozycja Kormorana.
2014-06-20 00:23:49
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

Gość
No to trzeba spróbować to Olsztyńskie - nawet już je namierzyłem w moim mieście :-)
2014-06-28 09:49:58

Browariusz

Świetna piana i zapach. Smak troszkę alkoholowy.
2014-05-06 00:03:03
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )

Gość

Piwo jak dla mnie jest prawie doskonałe
2014-02-16 19:33:35

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Nakel | Twierdzowe Ciemne »
wykonanie choruzy.pl © 2010