Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

6048


 Czy wiesz, że...

Pierwsze aluminiowe puszki do piwa wymyślono w 1959 roku. Wprowadziła je do sprzedaży firma Pittsburgh Brewing Co w 1962 roku. Puszki te przypominały współczesne puszki do tuńczyka - otwarcie wymagało zerwania całego wieczka.

« Carlsberg | Amber Koźlak »
Lvivske Porter
Lvivske Porter
Baltic Porter IBU:34

Piwo o wytwornym charakterze i wyszukanym winnym smaku. Warzone od 1715 roku w Browarze Lwowskim, według starej receptury, z zamiłowaniem i mistrzostwem właściwym lwowskim piwowarom. Najlepszy porter na rynku ukraińskim.

Alk. 8,0%    Ekstr. 20,0%    Kraj pochodzenia: Ukraina Ukraina
ocena Użytkowników: 7,31 / ilość: 72
Dodał: admin - 2010-08-10 09:25:15
ocena Gości - 7,66 / ilość: 73
średnia ocena - 7,48 / ilość: 145
Wyróżnione komentarze:


  • Gość
    Doskonały, klasyczny, ciężki porter. Początkowo słodkawy, jednak długi koniec uwalnia potężne uderzenie goryczy. Nuty kawowe i orzechowe. Smak pozostaje naprawdę długo. Słabe strony to krótko utrzymująca się, rzadka jak na portera piana oraz kolor moim zdaniem nieco za jasny. W sumie: dobre, treściwe piwo na zimowe wieczory.
    2010-12-08 00:42:43

  • Brodzisław
    ?Najlepszy porter na rynku ukraińskim? ? stoi napisane. Czy zatem będzie lwowski porter stanowi odpowiednik np. porteru Warmińskiego? W miarę estetycznym opakowaniu otrzymujemy porter o barwie ciemno-czerwonej, wiśniowej barwy. Z butelki uderzył przyjemny kawowo-słodowy zapach. Piana niezbyt obfita, jasna szybko opadła. W szkle wyczuwałem bardziej wytrwane nuty, palonego słodu i kawy. Tak też porter smakuje. W pewnym momencie pojawiły się nuty chlebowe i goryczka. Wysycenie nie jest...    pokaż całość »
    2014-01-29 22:24:15
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
MateoKrk_

Barwa Ciemno Rubinowa Prawie że Czarna w Zapachu uderza Kawa i słodowe akcenty jakby Wiśnia w Smaku Czuć Palone Słody i Kawę wyczuwalne Nuty Chlebowe Goryczka jak Najbardziej zadowalająca Alkoholu nie czuć Prawie że Wcale Minusem Jest Wodnistość tego Porteru ale Pozatym Piwo Udane aczkolwiek są Napewno lepsze Portery na Rynku :)
2016-11-26 14:50:05
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )

Gość

Byłoby nieźle ale nie trwała piana i posmak metalu
2016-04-24 20:36:46

Gość

Ciekawe piwo. Dobre
Piana właściwa, jest dosyć długo i ma fajny kolor, jest drobna.
Wygląd jak 20. Można przeniknąć.
Gazowanie pierwsze wrażenie duże, zaraz potem idealne.
W smaku robi się ciekawie bo jest to z całą pewnością porter dobrego kalibru. Czekolada, taka 70%, słodycz przy pierwszym kontakcie, potem orzechy. Wiśni trochę mniej niż bywa ale ogólnie - na swój sposób bardzo dobre piwo.
Nie wąchałem go uczciwie stąd brak info o aromacie. Sam nie wiem. Musiało mnie skupić na smaku.
2016-02-27 22:19:02

Borsuk77

Na wstępie wspomnę, że w moim egzemplarzu (warka warzona dnia 20 VIII 15) widnieje informacja o zawartości alkoholu na poziomie 8,5% na naklejce polskiego dystrybutora, mimo że na oryginalnej etykiecie jest to 0,5% mniej - czy to błąd, czy też widełki zależne od krajowych norm, tego nie wiem...

Wygląd - kolor ciemnobrązowy, pod światło wyraźnie widać całkiem sporo bąbelków; piana o kolorze brązowawym o wysokości do 1,5 cm, nietrwała.

Aromat - dość mocny i nieco kojarzący się z niezłym winem domowej roboty- palone słody suszone śliwki, wiśnie, nuty piernikowe oraz nieco alkoholu.

Smak - mocno wyczuwalny palony słód, do tego suszone śliwki, mocno dojrzałe wiśnie oraz dość wyraźnie zaakcentowany alkohol.

Reasumując - poprawny czy też dobry porter. Sporo się dzieje w smaku i w aromacie; jednak według mnie, nawet zważywszy na to, że jest to porter o sporym ekstrakcie, zbyt mocno wyczuwalny alkohol. Ale i tak na ósemkę piwo to zasługuje - tak myślałem po wypiciu kilku łyków, jednak po połowie piwa okazuje się, że siódemka będzie bardziej miarodajną notą.
2016-01-12 21:16:42
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Carlsberg | Amber Koźlak »
wykonanie choruzy.pl © 2010