Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

6071


 Czy wiesz, że...

W znaczeniu ogólnym piwo to każdy napój otrzymany w wyniku enzymatycznej hydrolizy skrobi i białek zawartych w ziarnach zbóż i poddany fermentacji alkoholowej. W węższym znaczeniu pod pojęciem piwa rozumie się zawierający alkohol i dwutlenek węgla napój otrzymany w wyniku fermentacji alkoholowej wody, słodu i chmielu przy użyciu wyselekcjonowanych szczepów drożdży.

« Rohozec Skalák Czech | Žatec Strong »
Lwówek Jankes
Lwówek Jankes
American Pale Ale

Piwo w gatunku American Pale Ale warzone przez browar w Lwówku Śląskim. Barwa ciemnobursztynowa mętna, piana biała, szybko opadająca, oblepiająca szkło. Zapach świeżych owoców tropikalnych, z lekką nutą słodowo karmelową. W smaku występuje krótkotrwała goryczka. Wysycenie średnie. W składzie występuje 5 odmian chmielu, które z czasem zostaną ujawnione.

Alk. 4,2%    Ekstr. 12,5%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
ocena Użytkowników: 8,06 / ilość: 309
Dodał: kamil_93 - 2014-04-09 10:36:09
ocena Gości - 8,55 / ilość: 434
średnia ocena - 8,35 / ilość: 743
Wyróżnione komentarze:


  • Stacher93
    Piana kremowa, wysoka, na dwa palce.Czapowata i gęsta, tworzą ją drobne pęcherze.Długo się utrzymuje, w końcowej fazie degustacji pozostaje w postaci cieńkiej obwódki i porwanej warstwy.Grubo i dość systematycznie pozostawia ślady na szkle.Barwa bursztynowa, lekko mętna.W zapachu dość mocno uderza chmiel o cytrusowo-żywicznym zabarwieniu.W smaku na początku pojawia się solidna chmielowa goryczka, następnie można wyczuć wspomniane już w aromacie cytrusy i nuty żywiczne, ca...    pokaż całość »
    2014-04-10 16:31:47
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
vert94

Ładny zapach i wygląd, niestety gorszy smak. Ciężko się je konsumuje.
2016-12-22 21:28:22
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 6 )

davenr

Barwa dosyć ciemna- miedziana, piana całkiem fajna obfita, pozostaje lekki kożuszek do samego końca, lekko oblepia szkło. Natomiast w wyglądzie nie podoba mi się osad który pozostaje na dnie w postaci białych drobinek, wygląda to bardzo niesmacznie, natomiast na pewno nie można dosłownie nazwać tego wadą piwa,która wypływała by na walory smakowe. Moim zdaniem najlepszym atutem tego piwa jest zapach mianowicie: przyjemne aromaty owocowe typowe dla amerykańskich chmieli, aromaty kwiatowe, żywiczne czyli klasyka gatunku. Piwo po ogrzaniu ujawnia również swoje wady, bardzo podobne czułem ostatnio w ŻAPIE, jest to zapach maślany jak podejrzewam diacetyl jednak jest on lekki na pewno jest go dużo mniej niż w ŻAPIE.
Jeżeli chodzi o smak to na mój gust za niska goryczka, coś tam jest wyczuwalne natomiast gorycz jest bardzo krótka, nie zalega i jest po prostu na niskim poziomie, poza tym tak samo jak w aromacie + marakuja. Piwo jest lekko słodkie,lecz na pewno nie mdlące,natomiast wysycenie moim zdaniem jest zbyt wysokie. W smaku wyczuwam również minimalną metaliczność ale raczej pochodzi od chmieli. Ogólnie piwo bardzo udane oraz pijalne i zasługuję na ocenę 7 z dużym plusikiem, niech zaryzykuję nawet 8 :)
2016-12-12 20:53:24
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )

LiwkoLiwko

Za tą cenę jak najbardziej ok.
Fajny ciemno miodowy kolor. Trwała i gęsta piana. Wspaniały zapach kwiatowo cytrusowy. W smaku jednak czegoś mi zabrakło. Goryczka jak dla mnie zbyt skromna. krótkotrwała.

Wypiłem z przyjemnością.
2016-12-02 11:57:11
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 4, zapach: 9, wygląd: 9 )

mizik

Bardzo pozytywnie się zdziwiłem. Pierwszy łyk: uczucia mieszane...Wyczuwalne cytrusy czy żywica. Z każdym łykiem coraz lepsze. Dla mnie ścisła czołówka polskich piw. Polecam! PS Jaki zapach! :-)
2016-11-09 11:33:08
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 7 )

Gość
Z tą ścisłą czołówką to bym polemizował : )
Nie mnie w tej cenie nie ma chyba lepszej APA. Pierwsze warki były świetne. Potem nieco słabsze (lub zwiększyły się moje wymagania). Generalnie jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z innymi stylami jak Pils, Jankes jest jak najbardziej OK na początek
2016-11-12 19:37:29

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Rohozec Skalák Czech | Žatec Strong »
wykonanie choruzy.pl © 2010