Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

6049


 Czy wiesz, że...

W znaczeniu ogólnym piwo to każdy napój otrzymany w wyniku enzymatycznej hydrolizy skrobi i białek zawartych w ziarnach zbóż i poddany fermentacji alkoholowej. W węższym znaczeniu pod pojęciem piwa rozumie się zawierający alkohol i dwutlenek węgla napój otrzymany w wyniku fermentacji alkoholowej wody, słodu i chmielu przy użyciu wyselekcjonowanych szczepów drożdży.

« Kaper | Staropolskie Mocne Ciemne Porter »
Krušovice Imperial 12°
Krušovice Imperial 12°
Czech Pilsner IBU:19

Piwo wyprodukowane w Czechach w Kralovsky Pivovar Krušovice założonego przez Cesarza Rudolfa II, który w 1583 roku uzyskał nazwę królewskiego browaru. Piwo jasne pełne, premium, ważone w tradycyjny sposób najnowszymi urządzeniami, które gwarantują jednakową wysoką jakość. Posiada charakterystyczną złotą barwę, łagodną goryczkę, wyborną pianę oraz
przyjemny wyrazisty smak. Przy jego wyrobie używany jest najlepszy czeski słód, znakomita woda z krivoklastskich lasów oraz chmiel z żateckich łąk.

Alk. 5,0%    Ekstr. 12,0%    Kraj pochodzenia: Czechy Czechy
ocena Użytkowników: 6,59 / ilość: 85
Dodał: admin - 2011-01-12 08:17:42
ocena Gości - 7,89 / ilość: 135
średnia ocena - 7,39 / ilość: 220
Wyróżnione komentarze:


  • nomaderro
    Pachnie słodem i dokładnie tak smakuje. Z tyłu nieco owocowe i kwiatowe nuty, ale ciężko tu wyczuć na przykład chmiel, nieco istotny w piwie, prawda? Imperial to delikatne piwo słodowe, w którym naprawdę trudno odnaleźć jest mi chmiel i jego goryczkę. Niestety Imperial to jedno z gorszych kruszowieckich piw, choć typowo czeskie, znam ja jednak sporo więcej interesujących smaków z tego kraju.Takie tam.
    2013-06-24 22:11:43
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
Gość

Piana bardzo ulotna, czuć za to dość wyraźnie chmielowa goryczke ale przecież to czeski lager.Piwo przyjemne w smaku dość orzeźwiające.
2017-01-13 20:39:30

wojtaswb2

Piana obfita, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje i zdobi szkło. Naprawdę ładna. Aromat słodowy, lekko chmielowy. W smaku słód, chmielu raczej brak, goryczka przyjemna, szczególnie w finiszu. Bardzo dobry lager i osadzony w stylu.
2016-12-30 18:56:46
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )

Gość

Akurat porownałem z bazantem moim zdaniem delikatniejsze.Taki nasz żywiec ale mniej gorączki.
2016-12-22 22:29:35

nietzsche

Zapach znajomy, Żywiec + trochę więcej tego szmacianego, starego chmielu, tu z jednej strony jest szmacianość chmielu czeskiego, np. Żateckiego, ale też i po prostu starego, Żatecki wnosi takie nuty przyprawowo-pieprzne, jak w Kasztelanie.
Kolor bursztyn, niepokoi piana, jest ładna, potężna, fajny lacing zostaje, ale jest żółtawa?
Puste słodowo, bardzo kukurydziane, pod tym względem smakuje jak Żywiec, czyli woda, na to nakłada się czeska chmielowość, choć trochę dziwna i dosyć wyraźna, choć niezbyt przyjemna goryczka. Smakuje jak goryczkowa woda, lekko kwaskowa. Marne. Niewiele lepsze od naszych koncerniaków.
2016-12-16 01:11:23
Oceny tego użytkownika: 3 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 5 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Kaper | Staropolskie Mocne Ciemne Porter »
wykonanie choruzy.pl © 2010