Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

6348


 Czy wiesz, że...

Generalnie piwo podaje się w temperaturze 8-12 stopni C - im ciemniejsze piwo tym może być cieplejsze. Nie poleca się chładzania piwa poniżej 6-7 stopni, może wówczas stać się niesmaczne.

« Perła Koźlak | Opat Pepper »
Konstancin Z Dębowej Beczki
Konstancin Z Dębowej Beczki
Pale Lager

Kolor przydymiony pomarańcz. Piana obfita, z grubymi ziarnami, opada pozostawiając osad. Pachnie mało przyjemnie, jakby mokrą ścierką. W smaku dominuje tarnina, uzyskana dzięki leżakowaniu w dębowych bekach. Później do głosu dochodzi słód i może lekka goryczka. Dziwne trochę. Faktycznie jedzie lekko szmatą. Nie wiem, czy informacje o tych dębowych beczkach mam traktować poważnie, ale to prawda, że czuć tę tarninę. Nadaje to wytrawności i myślę, że części to przypadnie do gustu, ale nie wszystkim z pewnością. Nie powala smakiem, ale jest dość ciekawe. Mnie trochę odrzuca tu syndrom zmywaka...

Alk. 5,3%    Ekstr. 12,1%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
ocena Użytkowników: 5,64 / ilość: 22
Dodał: nomaderro - 2013-10-21 11:27:00
ocena Gości - 4,6 / ilość: 5
średnia ocena - 5,44 / ilość: 27
Wyróżnione komentarze:


  • Borsuk77
    Dziwne, dziwaczne. Zapach przypomina wodę utlenioną (skojarzenie świeże, bo dezynfekuję tym specyfikiem rozwaloną na trzeźwo dłoń). Bąbelków dość mało. Kolor nietypowy (fiolet czy granat połączony z brązem) - największy plus. Smak - trochę piwa (dziwacznego), trochę innego alkoholu i coś, czego nie mogę nazwać (może to te wspominane taniny, a może i "moja" woda utleniona). Do zapamiętania, ale nie jest to ani dobre piwo, ani marne (przeciętne też nie jest). To inna ka...    pokaż całość »
    2013-11-01 04:11:05

  • Bock
    Zapach lekko chmielowy i może kwiatowy. Smak: ogólnie słodkawo-kwaskowy, a na koniec taki orzechowy, lekko goryczkowy, niezbyt mocny posmak. Da sie wyczuć ze smakuje czymś, być może to od beczki, ale stawiałbym raczej na wióry drewniane, które dają podobny efekt. Smak dość specyficzny.
    2013-11-05 00:33:32
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
Bock

Zapach lekko chmielowy i może kwiatowy. Smak: ogólnie słodkawo-kwaskowy, a na koniec taki orzechowy, lekko goryczkowy, niezbyt mocny posmak. Da sie wyczuć ze smakuje czymś, być może to od beczki, ale stawiałbym raczej na wióry drewniane, które dają podobny efekt. Smak dość specyficzny.
2013-11-05 00:33:32
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )

Borsuk77

Dziwne, dziwaczne. Zapach przypomina wodę utlenioną (skojarzenie świeże, bo dezynfekuję tym specyfikiem rozwaloną na trzeźwo dłoń). Bąbelków dość mało. Kolor nietypowy (fiolet czy granat połączony z brązem) - największy plus. Smak - trochę piwa (dziwacznego), trochę innego alkoholu i coś, czego nie mogę nazwać (może to te wspominane taniny, a może i "moja" woda utleniona). Do zapamiętania, ale nie jest to ani dobre piwo, ani marne (przeciętne też nie jest). To inna kategoria, której fanem nie będę. I nie wiem, czy to rzeczywiście piwo...
2013-11-01 04:11:05
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 1, wygląd: 10 )

Gość

nomaderro - jak się zamieszcza informacje o piwie to lepiej sprawdzić co znaczą poszczególne słowa. TARNINA to rodzaj dzikiej śliwy (polecam na nalewki) a tutaj chodzi o związek o nazwie TANINA (występuje w herbacie, korze drzewnej oraz w tzw. galasach powstających na liściach, na których rozwijają się roślinożerni przedstawiciele galasówkowatych.

venator24
2013-10-30 11:49:07

nomaderro
przepraszam za literówkę - częściej spotyka się tarninę niż taninę, stąd pomyłka.
2013-10-31 20:41:27

Stacher93

Piwo raczej przeciętne, można się doszukać takiego dość specyficznego smaku z pewnością związanego z tą dębową beczką.Nie urzekło mnie jakoś specjalnie i ogólnie te nowe etykiety z Konstancina jakoś mi nie pasują.
2013-10-25 23:19:56
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Perła Koźlak | Opat Pepper »
wykonanie choruzy.pl © 2010