Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

4262


 Czy wiesz, że...

W październiku 1814 roku, na skutek uszkodzenia zabezpieczającej obręczy z kadzi, wypłynęła rzeka portera, która zniszczyła okoliczne zabudowania. Osiem osób zmarło na skutek utonięcia, odniesionych obrażeń lub zatrucia alkoholem.

« Cornelius Pszeniczny | Obołoń Magnat »
Koźlak
Koźlak

Mocne, aromatyczne piwo. Oryginalny „Bock” warzony był zgodnie z wielowiekową tradycją tylko kilka razy w roku.
Jego dobry smak stanowił wyznacznik najwyższego kunsztu wśród piwowarów. Swoim ekstraktem przekraczającym 16% stanowi odrębną kategorię piw pomiędzy piwami mocnymi a porterem.

Taki jest i ten Koźlak - piwo dla znawców i smakoszy tego co w piwie najlepsze. Powstaje on z jasnego słodu i kilku wyselekcjonowanych gatunków słodów monachijskich i barwiących, które mają wpływ na jego charakterystyczną ciemną wiśniowo-brązową barwę oraz pełny bukiet smakowo-zapachowy. Idealny na jesienne i zimowe wieczory.


Alk. 7,8% obj.    Ekstr. 17,0% wag.    Kraj pochodzenia: Polska Polska
ocena Użytkowników: 7,13
Dodał: admin - 2010-09-08 09:10:40
ocena Gości - 7,9, średnia ocena - 7,45
Ilość ocen: 212
Wyróżnione komentarze:


 • PiwowarWWA
  W smaku jak najbardziej -jedno z lepszych piw, które piłem w ostatnim czasię. Alkoholu jest w nim sporo i jest dość dobrze wyczuwalny ale w żadnym wypadku nie przeszkadza on w degustacji i piję się bardzo przyjemnie. Wyczuwalne są nuty karmelowe, kakao, kawy, czekoladowe, ziołowe i delikatnie owocowe estry. Piana jest obfita i powoli osiada na dno oblepiając intensywnie ścianki naczynia. Intensywność chmielenia nie jest drażniąca w żaden sposób i jest średnio wyczuwalna.Kolor ...    pokaż całość »
  2013-10-13 18:44:50

 • TheMazpat
  Mocne... zbyt mocne. Jednak nie czuć tego zbytnio. Piękna ciemna barwa, duża treściwość. Osobiście nie nazwałbym tego piwa słodkim, ale to moja opinia. Jest to dość ciężkie piwo co w połączeniu z dużą ilością alkocholu sprawia, że po wypiciu go czułem się jak po dobrym obiedzie. Co do goryczki.... to już kwestia osobistych preferencji. Tu jest jej w sam raz, utrzymuje się chwilę po wypiciu lecz bez przesady. Słód karmelowy daje mu posmak przypominający przypaloną wi...    pokaż całość »
  2013-05-08 09:07:14

 • szulcpatryk0
  Bardzo dobre piwo. Ciemne, mocne, ale mimo wszystko nie ma przeszkadzającego posmaku alkoholu. Zapach nie jest intensywny, a to smak - wyczuwalny karmel, przyjemny. Piana utrzymuje się stosunkowo długo. Odpowiednio wysycone.
  W porównaniu z niektórymi innymi koźlakami - na szczęście nie przypomina do złudzenia portera.
  2013-11-22 15:45:35

 • doktor_piwo
  Rozgrzewa jak diabli! Mocne, wiśniowo-czarne piwo o dużej jak na klasycznego koźlaka zawartości alkoholu. Moim zdaniem jednak zbyt wysokiej, alkohol jest wyczuwalny, nie tak strasznie mocno, ale jest.
  Ogólnie rzecz biorąc piwo, mimo iż ma tyle woltażu, wchodzi lekko i szybko się je pije. Profil smakowy to głównie wysoka karmelowość, przez co piwo staje się straszliwie słodkie, a także lekkie rodzynki i wiśnia... O dziwo jest lekka goryczka, zostaje na kubkach smakowych, ale d...    pokaż całość »
  2013-04-19 21:34:17

 • Gość
  Plus za to, że nei jest słodkie.
  Ale bardzo silna nuta alkoholowa, poza tym zdecydowanie za bardzo nagazowane. Dosyć męczące piwo - 5 - ma zadatki na porządnego, rasowego koźlaka, ale zostały popełnione podstawowe błędy w sztuce piwowarskiej - ukrycie aromatu i smaku alkoholu to cecha mistrzów piwowarstwa, co możemy poczuć w najlepszych polskich porterach.
  2013-07-07 20:18:37

 • Brodzisław
  Piwo przereklamowane, czego nie znoszę. Ciemna barwa nadana przez palone i barwione słody jest przyjemna dla oka, również gęsta kremowa piana, ze średniej wielkości bąbelkami uzupełnia widok po przelaniu zawartości butelki do szkła, na plus jest również etykieta. Aromat to głównie słody i ..alkohol. goryczka wyczuwalna jest w smaku, ale ten również dominują słody, za to z dodatkiem suszonych owoców typu śliwka. Niestety znów daje się we znaki spora zawartość alkoholu. D...    pokaż całość »
  2013-12-26 14:22:16

 • Bock
  Zapach: słód i lekki alkohol. W smaku piwo jest: słodowe, lekko chlebowe, da się wyczuć alkohol i delikatne owoce, na koniec lekka goryczka i paloność. Ładnie rozgrzewa. Ten koźlak nie jest słodki, ma dość złożony smak, ale nie jest to jakieś wybitne piwo.
  2013-05-13 00:41:01
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
MateoKrk_

Sredni ten Kozlak w aromacie palone slody karmel i nuta kawowa w smaku tak samo slody goryczka jest ale jak dla mnie jest za mocno wysycony i alkohol jest tu wyczuwalny zbyt mocno co przeszkadza mi w piciu
2015-11-02 21:39:52
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )

Gość

Posmakowało mi. Idę po kolejne.
2015-10-30 21:47:16

Shinodin

Piana drobnoziarnista, beżowa, ale strasznie nikła, bardzo szybko się dziurawi, delikatnie tylko otacza ścianki szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, klarowne i przejrzyste. W zapachu mocno karmelowe, słodowe, już w zapachu czuć tą rozgrzewającą moc. W smaku niestety dość ciężkie, wyczuwalny lekko alkohol, niezła kontra słodowa i karmelowa, suszone owoce, mało treściwe, za mało bocka w bocku, wysycenie na średnio-niskim poziomie, troszkę kwaskowości. Kapsel od producenta, etykieta nowa, dość mroczna, pasująca do stylu piwa. Porównując do Koźlaka od Ambera ten wypada bardzo blado, zbyt wodnisty, a mimo to ciężki w odbiorze, nie rozsmakowałem się w nim... 6 to maksymalna ocena jaką jestem w stanie dać.
2015-09-27 10:17:51
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Gość

W smaku dobre, wytrawne i treściwe. Alkohol dobrze zamaskowany, wysycenie odpowiednie. Ale jednak czegoś jeszcze mi tu brakuje niby piwo poprawne ale jednak są lepsze koźlaki Piana średnio obfita
PIWOSZ OSTROWIECKI
2015-08-13 23:48:50

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Cornelius Pszeniczny | Obołoń Magnat »
wykonanie choruzy.pl © 2010