Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Warzelnie Restauracyjne


 Czy wiesz, że...

Lodówkę wymyślił bawarski inżynier Karl von Linde, który już w 1871 roku zastosował system chłodzenia w browarze Spaten w Monachium, aby umożliwić produkcję piwa latem. Środkiem schładzającym był eter metylowy lub amoniak

« Kujawiak | Vilniaus Alus »
Johannes
Johannes to piwo o pełnym i dojrzałym bukiecie. Swój esencjonalny smak zawdzięcza długiemu leżakowaniu i wysokiemu poziomowi ekstraktu. Łagodna goryczka i silne słodowe nuty sprawiają, że jest to piwo wyjątkowe.
Piwo Johannes to wspólna inicjatywa Browaru Amber i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, nawiązuje do postaci Jana Heweliusza. Rok 2011 został ustanowiony Rokiem Heweliusza w Polsce.

Alk. 6,5% obj.    Ekstr. 14,5% wag.
Średnia ocena: 7,28/10
Dodał: admin - 2011-09-13 13:40:09
W tym: ocena Użytkowników - 6,69, ocena Gości - 7,74
Ilość ocen: 268
Orientacyjna cena: 3,15
Wyróżnione komentarze:


 • rsj78
  Piwo całkiem przyzwoite. Smak dość mocny i charakterystyczny - mieszanka słodu i goryczki z przewagą alkoholu (6,5% - dość mocne). Ładna barwa piwa - dość ciemna (pośród ostatnio spożywanych piw). Piana gęsta, ale krótkotrwała. Kupione w promocyjnej cenie w jednym z dyskontów. Ogólnie poleciłbym - piwo jest dobre. Jakkolwiek wypicia kilku butelek bym się raczej nie podjął ;-)
  2013-08-27 20:03:17

 • nomaderro
  Kolor złoty .Piana: ładna, biała, początkowo obfita, szybko maleje, pozostawiając osad na szkle. Intensywnie pachnie słodem. W smaku piwo jest bardzo pełne, mocno wysycone, z silnym posmakiem warzywnym, słabą goryczką i dziwnym słodem. Z tyłu wyczuwalny alkohol. Kontretykieta wbija w dumę - dzięki temu, że kupiłem Johannesa, przyczyniam się do odkupowania gdańskich dzieł sztuki! Wow! Zresztą, sama butelka - etykiety, kapsel, tłoczenia, wszystko jest super! No, ale czar prys...    pokaż całość »
  2013-11-13 23:10:20

 • Koźlak
  Barwa raczej słomkowa, klarowne. Piana początkowo obfita, średnio i grubo-pęcherzykowa, krótkotrwała. Aromat słodowy, chmiel wyczuwalny głównie retronosowo. W smaku raczej słodkie (może trochę za bardzo), jednak wbrew pozorom całkiem pełne, wydaje mi się, że to 6.5% alk. maskuje większość wad tego piwa. Pijalność co najwyżej przeciętna, wysycenie także przeciętne. Lepsze niż typowy koncerniak, ale nie powala. Dałbym ocenę 6.5.
  2013-07-08 20:47:27
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
ProZak

Smak lekkiej goryczki, piana ładna, choć szybko opada. Lepiej smakuje dobrze schłodzone.
2014-04-07 18:06:42
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )

Gulek

Jest to pomimo zawartości alkoholi lekkie piwo co mi jak najbardziej odpowiada. Piana trzyma się dość długo. Smak tak jak wspomniałem wcześniej lekko przyswajalny dla każdego. Niczym charakterystycznym to piwo się nie wyróżnia, ale z drugiej strony nie ma żadnych minusów. Piwo naprawdę bardzo dobre i polecam go każdemu. To co mnie rozbawiło w nim to to, że kupując to piwo wspieramy Muzeum Historyczne w Gdańsku. Ciekawy jestem ile procent tego piwa idzie na to Muzeum. Moja ocena to mocne 8/10.
2013-12-26 19:08:17
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Zabrzanin

przyzwoite piwo , ale pomimo wysokiego procentu piję go bardziej schłodzone
2013-12-17 20:19:28
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

nomaderro

Kolor złoty .Piana: ładna, biała, początkowo obfita, szybko maleje, pozostawiając osad na szkle. Intensywnie pachnie słodem. W smaku piwo jest bardzo pełne, mocno wysycone, z silnym posmakiem warzywnym, słabą goryczką i dziwnym słodem. Z tyłu wyczuwalny alkohol. Kontretykieta wbija w dumę - dzięki temu, że kupiłem Johannesa, przyczyniam się do odkupowania gdańskich dzieł sztuki! Wow! Zresztą, sama butelka - etykiety, kapsel, tłoczenia, wszystko jest super! No, ale czar pryska po pierwszym łyku... Niestety, nie jest to piwo godne mistrza browarnictwa Johannesa Heveliusa... Owszem, smak jest głęboki, ale żeby był przyjemny, to już nie powiem... Jedna z większych wpadek Amberu, który jest bardzo nierównym browarem.
2013-11-13 23:10:20
Oceny tego użytkownika: 3 ( smak: 3, zapach: 1, wygląd: 6 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Kujawiak | Vilniaus Alus »
wykonanie choruzy.pl © 2010