Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu: Czy wiesz, że...

Koźlak (niem. Bock) - rodzaj mocnego piwa warzonego ze słodu jęczmiennego, najczęściej przy użyciu drożdży dolnej fermentacji. Zawiera min. 16% ekstraktu oraz min. 6% alkoholu. Fermentuje i leżakuje dłużej niż inne piwa, nawet do 18 tygodni. Koźlak warzony jest w kilku odmianach przygotowywanych na różne okresy: maj (koźlak majowy), jesień (od października, koźlak tradycyjny), Boże Narodzenie (koźlak pszeniczny, koźlak dubeltowy).

« Kujawiak | Vilniaus Alus »
Johannes
Johannes
Johannes to piwo o pełnym i dojrzałym bukiecie. Swój esencjonalny smak zawdzięcza długiemu leżakowaniu i wysokiemu poziomowi ekstraktu. Łagodna goryczka i silne słodowe nuty sprawiają, że jest to piwo wyjątkowe.
Piwo Johannes to wspólna inicjatywa Browaru Amber i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, nawiązuje do postaci Jana Heweliusza. Rok 2011 został ustanowiony Rokiem Heweliusza w Polsce.

Alk. 6,5% obj.    Ekstr. 14,5% wag.
ocena Użytkowników: 6,61
Dodał: admin - 2011-09-13 13:40:09
ocena Gości - 7,69, średnia ocena - 7,18
Ilość ocen: 350
Orientacyjna cena: 3,15
Wyróżnione komentarze:


 • Koźlak
  Barwa raczej słomkowa, klarowne. Piana początkowo obfita, średnio i grubo-pęcherzykowa, krótkotrwała. Aromat słodowy, chmiel wyczuwalny głównie retronosowo. W smaku raczej słodkie (może trochę za bardzo), jednak wbrew pozorom całkiem pełne, wydaje mi się, że to 6.5% alk. maskuje większość wad tego piwa. Pijalność co najwyżej przeciętna, wysycenie także przeciętne. Lepsze niż typowy koncerniak, ale nie powala. Dałbym ocenę 6.5.
  2013-07-08 20:47:27

 • rsj78
  Piwo całkiem przyzwoite. Smak dość mocny i charakterystyczny - mieszanka słodu i goryczki z przewagą alkoholu (6,5% - dość mocne). Ładna barwa piwa - dość ciemna (pośród ostatnio spożywanych piw). Piana gęsta, ale krótkotrwała. Kupione w promocyjnej cenie w jednym z dyskontów. Ogólnie poleciłbym - piwo jest dobre. Jakkolwiek wypicia kilku butelek bym się raczej nie podjął ;-)
  2013-08-27 20:03:17

 • nomaderro
  Kolor złoty .Piana: ładna, biała, początkowo obfita, szybko maleje, pozostawiając osad na szkle. Intensywnie pachnie słodem. W smaku piwo jest bardzo pełne, mocno wysycone, z silnym posmakiem warzywnym, słabą goryczką i dziwnym słodem. Z tyłu wyczuwalny alkohol. Kontretykieta wbija w dumę - dzięki temu, że kupiłem Johannesa, przyczyniam się do odkupowania gdańskich dzieł sztuki! Wow! Zresztą, sama butelka - etykiety, kapsel, tłoczenia, wszystko jest super! No, ale czar prys...    pokaż całość »
  2013-11-13 23:10:20
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
macieyek

Bardzo ładna etykieta, na 5+ moim zdaniem w skali do 6. Zarówno przód i tył bardzo gustowny. Fajne nawiązanie do Heweliusza, który pochodzi z Gdańska i był astronomem. Butelka z wypukłym napisem Browar Amber specjalność regionu. Również piękne, ogólnie wygląd 5+ a nawet pod 6 podchodząca. Oczywiście kapsel też w tej samej kolorystyce z napisem .

Niestety samo piwko - krótko mówiąc smakuje jak woda ;).
Idealne zapewne w letnie popołudnie na plaży aby ugasić pragnienie lub wypić nawet kilka takich i wiem że piwo znajdzie swoich użytkowników jednak dla mnie zbyt wodniste i bez smaku. Ale zapewne taki miał być ten lagerek ;). Alkoholu nie czuć w ogóle, pewnie do zasługa dość dużej ilości ekstraktu 14,5 %. Jeżeli taki miał być efekt końcowy stworzenia jak najbardziej pijalnego piwka z nawiązaniem do regionu Gdańskiego i ukoronowaniem znanego Astronoma to myślę że się udało i miło się pije coś takiego, jednak smak jest za delikatny.
2015-01-12 21:23:17
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 10 )

Shinodin

Piana ładna, biała, gęsta, drobno pęcherzykowa, wysoka na około 1,5cm, wolno opadająca, barwa ciemniejsza bursztynowa, w miarę klarowna. Zapach lekko słodowy, chmielowy. W smaku niestety na początku za mocno czuć alkohol, ale piwo jest ciekawe, charakterne z solidną goryczką, wysycenie w normie, słodycz jest może ciut za wyraźna, ale aż tak mocno nie przeszkadza. Niby tylko 6,5% woltażu, aczkolwiek czuć moc. Piwko na piątkę z plusem.
2014-12-08 22:02:39
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )

macieyek
Nie stwierdziłem w tym piwie żadnej goryczki.
2015-01-12 21:25:00
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 10 )

Gość

Całkiem dobre piwo.
2014-11-25 19:02:48

Brodzisław

Piwo nabyłem w ramach promocji na 20 lecie browaru Amber. Jakiś czas temu spróbowałem go, ale nie przypadł mi do gustu.
Zapach wybitnie słodowy z minimalną goryczka. Przyjemny zapach dodam. Jasna piana ze średnich i drobnych pęcherzyków początkowo obfita, opadła z czasem, oblepiając szkło. Kolor piwa jasny, pomiędzy złotem a słomką. Smak, tu jest niestety gorzej. Lekka słodycz miesza się z jakąś taką dziwną goryczką. Wysycenie i moc alkoholowa daje osobie z czasem znać w postaci lekkiego szczypania w język. Generalnie nic nadzwyczajnego, pijalne piwo ale nic ponadto.

2014-06-15 23:39:13
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Kujawiak | Vilniaus Alus »
wykonanie choruzy.pl © 2010