Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

6355


 Czy wiesz, że...

Piwo nie powoduje bezpośrednio tycia, czy też powstawania "mięśnia piwnego", gdyż ma podobną ilość kalorii co sok, czy mleko.

« PINTA Grodziskie 4.0 | Bednary Osteroida »
Jan Olbracht Rzemieślniczy Pomarańczarnie Króla
Jan Olbracht Rzemieślniczy Pomarańczarnie Króla
Witbier

Jest to Witbier uwarzony przez Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego. Jasne piwo górnej fermentacji, naturalnie mętne, pasteryzowane i niefiltrowane. Tradycyjne belgijskie piwo pszeniczne zwane również bier blanche (białe piwo). Charakterystyczną cechą witbiera jest jego wyraźny charakter zbożowy z nutą kolendry oraz cytrusową wonią pochodzącą od skórek pomarańczy i cytryny. W składzie bez konkretów: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel i drożdże piwowarskie. Barwa ciemnej pomarańczy, wpadająca w bursztyn, lekko zmętniona. Piana w kolorze białym, drobno-pęcherzykowa, po nalaniu tworzy się niewysoka warstewka. Dosyć bogato zdobi ścianki, zostawiając na nich równomierne ślady. Dziurawi się szybko od środka, do końca pozostaje w postaci porwanego kożucha z nieznacznym pierścieniem. Aromat intensywny, na pierwszy plan wybija się skórka pomarańczy z kolendrą, w tle mocno wyczuwalna solidna ilość słodu. W smaku na pierwszym planie mocno słodki i ciążący słód, następnie cytrusy i wyczuwalna kolendra z drożdżami w tle. Wysycenie zbyt niskie jak na piwo o tym gatunku.

Alk. 5,6%    Ekstr. 12,5%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
ocena Użytkowników: 5,87 / ilość: 47
Dodał: Stacher93 - 2014-08-22 14:56:45
ocena Gości - 5,86 / ilość: 14
średnia ocena - 5,87 / ilość: 61
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
Gulek

W sumie chyba najsłabsze piwo z tego browaru jakie piłem.Są wyczuwalne cytrusy, przez to piwo nieźle orzeźwia, ale czegoś mi jednak brakuje tutaj.
2016-05-29 10:11:43
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Bartekn

Przyzwoity witbier. Pita nowa warka, z datą chyba do sierpnia 2016 (głowy nie dam). W aromacie głównie kolendra. W smaku bardzo gładkie, klasyczne dla stylu, trochę nudne - brakuje silniejszego zarysowania nuty pomaranćzy czy cytysów w ogóle, a jedynie lekko perfumowe klimaty i kolendra. Wysycenie odpowiednie, goryczki jak wiadomo w zasadzie brak. Bez szaleństw, ale niezłe. A, no i oczywiście etykiety z rysunkami p. Mleczko nieporównywalnie lepsze od tych starych.
2016-05-24 00:56:31
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

PiwowarWWA

Słabiaszcze! WYCZUWALNA GŁÓWNIE, KOLENDRA, SKÓRKA POMARAŃCZY, a dalej to co wchodzi na skład piwa ,to podchodzi pod przetworzoną chemicznie brzeczkę piwną o mdło drożdżowym krótkotrwałym, przebijanym i ściągającym smakiem(specjalność BJO z Piotrkowa Trybunalskiego).
2015-12-14 20:47:19

Borsuk77

Orzeźwiające, przyjemnie cytrusowe, ale też z lekkim posmakiem palonego plastiku. Mocne wysycenie, intensywny zapach, kolor jasnego złota, piana obfita (lecz tylko przez chwilę). Pierwszy łyk obiecywał więcej. A... i jeszcze wyczuwam nuty pieprzowe. Czyli wyszłonieźle, ale tylko niezłe. Na siedem, bo zalet więcej niż wad, ale i te drugie są. Dziwić może też spora chmielowa goryczka przypominająca tę znaną z pilsów. Ale mnie to akurat nie przeszkadza.
2015-11-24 05:52:25
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« PINTA Grodziskie 4.0 | Bednary Osteroida »
wykonanie choruzy.pl © 2010