Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

6071


 Czy wiesz, że...

Największą na świecie kadź do piwa zbudowano w 1795 roku w browarze Meux w Londynie. Mieściło się w niej 860 000 galonów piwa porter.

« Holba Free | Na Jurze Owocowe Love Czerwone »
Jagiełło Chmielak
Jagiełło Chmielak
Standard American Lager

Piwo w stylu jasny lager uwarzone przez Browar Jagiełło z miejscowości Pokrówka (niedaleko Chełma). Jest to kolejne piwo z serii Jegiełło. Oficjala premiera piwa Jagiełło Chmielak odbyła się 21 sierpnia 2015 podczas festiwalu Chmielaki Krasnostawskie.

Piwo jasne mocno chmielone warzone na lubelskich chmielach. Kompozycja chmielu goryczkowego Marynka i aromatycznego Sybilla.

Piwo jasne, dolnej fermentacji, pasteryzowane
Składniki: Zawiera słód jęczmienny.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.

Alk. 4,6%    Ekstr. 11,0%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
ocena Użytkowników: 5,53 / ilość: 36
Dodał: piwosz92 - 2015-08-20 00:25:20
ocena Gości - 7,48 / ilość: 27
średnia ocena - 6,37 / ilość: 63
orientacyjna cena: 3,50 zł
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
cycu_jeden

Kolor ciemnej słomki, klarowne. Piana całkiem fajna, wysoka, długo się utrzymuje i pozostawia jakieś tam ślady na szkle. W zapachu wyraźny skunks, w tle majaczy lekki chmiel, poza tym nic ciekawego się nie dzieje. W smaku jest żelazo, jest zalegająca goryczka, brakuje słodowej kontry, spora wodnistość. Wysycenie średnio-wysokie.
2016-08-19 22:18:41
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )

Borsuk77

Znając kilka innych piw z browaru Jagiełło, spodziewałem się średniego wyrobu - bez szału, ale też bez dużych wad. A jak było?

Wygląd - kolor ciemnej słomki, klarowne, duże wysycenie, wysoka i trwała piana z solidną czapą.

Zapach - na pierwszym planie nuty chmielowe - czuć i nieco pieprzową goryczkę, i aromaty żywiczne i ziołowe. Leciutki skunks - zielona butelka.

Smak - na początku goryczka wydaje się całkiem przyjemna (dominuje w smaku), jednak jest zbyt zalegająca. Do tego bardzo delikatne nuty słodowe oraz niestety wyraźne żelazo - też być może po części z chmielu.

Reasumując - patrząc na zawartość alkoholu i to, że polskie browary wyciągają maksymalną ilość alkoholu ze słodu, nie dziwi niemal całkowita słodowa pustka. Myślę, że piwo to ma około 10-10,5 Blg. A samo piwo - nie zachwyca, myślę, że dam 6-. Mnie przypomina popularne niemieckie pilsnery, do których mam sentyment.
2016-07-03 00:46:59
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

Holsten_SA

Jagielło Chmielak nie jest piwem tak nachmielonym jak mogłaby na to wskazywać jego nazwa. W smaku dominuje nieco zbyt żelazista goryczka. Jagiełlo Lager z tego samego browaru jest lepszym piwem. Całość niezła.
2016-06-16 22:58:51
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Gość

Żelazo jest, chmiel jest, słód nie ma. Wciąż lepsze od leszkotyskożubrożywca. Sam nie wiem. Bez żelaza była by woda a tak woda z żelazem. Może mi potrzeba żelaza bo wypiłem ze smakiem. Dam 4/10 i powtórzę za jakiś czas może opanują sztukę. Teraz wiem jak smakują drzwi forda mondeo i nie musiałem ich próbować :)

W moim piana w zasadzie nie powstała. Zapach wody z żelazem. Wysycenie średnie-niskie, odpowiednie. Kolor po prostu jest.
2016-04-04 20:51:30

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Holba Free | Na Jurze Owocowe Love Czerwone »
wykonanie choruzy.pl © 2010