Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

5747
 Reklama

 Najnowsze komentarze:

o Żywiec Szampańskie
Wziąłem z ciekawości, choć opinie w necie są albo bardzo złe, albo co najwyżej przeciętne. Nie sprawdzałem opisu, choć w aromacie wszystko się zgadza (no może poza amerykańskim, czy jakimkolwiek chmielem) - czuć kolendrę, ogólnie nuty pochodzące z drożdży, kojarzące się z witbierem. Wysycenie wysokie, istotnie tożsame dla szampana. W smaku też głównie kolendra i akcenty belgijskie typowe dla witbiera, ale z każdym łykiem staje się to raczej męczące, jakby perfumowe, taki nieudany mariaż witbiera ze słabym lagerem. Piwo wodniste, brakuje podbudowy słodowej. Słodkie, estrowe, jak niedrogie wino musujące. Chmiele tylko na etykiecie, w smaku czy goryczce ich nie uświadczyłem. Mimo tego wszystkiego raczej pijalne, jest to coś przynajmniej ciekawego i warto spropsować Żywiec za kolejne eksperymenty z nowymi stylami.

o Gloger Hecarz
Jak dla mnie słabe piwo. Dość wysokie wysycenie. W aromacie całkiem świeże nuty słodowe, nawet jakieś owocowe akcenty zamajaczyły. W smaku już gorzej - przebija się niekiedy mokry karton, smak kojarzący się z mokrym zbożem, goryczka znikoma, może nawet mignęła gdzieś chmielowość, lecz niewiele wyższa niż w koncernowym lagerze. Mimo niskiego ekstraktu nie piło mi się jakoś specjalnie szybko, a już na pewno niezbyt przyjemnie. Jak dla mnie - można spróbować, tylko po co?

o Żywiec Jasne Pełne
Od dawna nie piłem Żywca. Dziś spróbowałem. Muszę przyznać, że to dobre piwo. Zapach wyraźny, smak pełny, do tego uczciwy skład. 8/10.

zobacz więcej » Czy wiesz, że...

26 lutego 1999 r. o godzinie 23.00 zebrały się jednocześnie w pubach, restauracjach i barach amerykańskich 197 843 osoby, żeby wznieść Wielki Toast Guinnessa.

 Informacje o producentach / importerach

FUHRMANN
FUHRMANN
producenci
Dane producenta / importera

Browar Zamkowy w RadomiuBrowar Zamkowy w Radomiu zaistniał w 1997 roku wraz z pierwszą uwarzoną warką piwa. Nawiązuje do tradycji browaru J. Saskiego ktorego powstanie datuje sie na rok 1812. Nazwę swą zawdzięcza najstarszemu browarowi, opisanemu w Lustracji Zamku Królewskiego w Radomiu w 1554 roku, który warzył piwo dla najzacniejszych głów ówczesnej Polski, goszczących w murach radomskiego zamku . Od 2000 roku działa w obecnych pomieszczeniach.W 2001 roku został przebudowany. Do stworzenia obecnego wyglądu wykorzystano stare plany budowlane z 1900 roku, browaru J.Saskiego w Radomiu. Wszystkie urządzenia odpowiednio zmniejszone spełniają obecne normy , jednocześnie zachowując charakter produkcji w starym browarze. Zarówno fermentacja jak i leżakownie podobnie jak na początku XX wieku w firmie Saskiego oziębiane są za pomocą lodu. Browar produkuje 10,2 hl piwa rocznie, jest najmniejszym w Stowarzyszeniu Regionalnych Browarów Polskich, którego jest członkiem. Należy również do Europejskiego Stowarzyszenia Browarów. Warzy jako jedyny w Polsce oryginalne piwo Saskiego - EL.Prace nad rekonstrukcją receptury trwały dwa lata. Dzięki pomocy Archiwum w Radomiu, jak też w Muzeum im. Jacka Malczewskiego, odtworzone zostały receptury wszystkich piw produkowanych przed wojną we wszystkich radomskich browarach.
Obok wspomnianego EL, warzone jest także ciemne piwo o nazwie Bernard, nawiązujące do starych piw klasztornych, oraz bursztynowy Benedykt – piwo trzech słodów. Firma nasza mimo, że nie przynosi zysku dynamicznie rozwija się, posiada własną plantację chmielu, w pełni zaspokajającą potrzeby browaru.
Od 2005 roku browar posiada linię do rozlewu piwa w KEGi, oraz nowe tanki leżakowe, pozwalające w przyszłości powiększyć produkcję.Piw warzonych w radomskim browarze można spróbować jedynie na miejscu. Dostają je nasi znajomi, jak też klienci sklepu DIONIZOS. W produkcji pomaga nam Browar Jabłonowo.


wykonanie choruzy.pl © 2010