Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

5744
 Reklama

 Najnowsze komentarze:

o Gniewosz Korzenne
Barwa Ciemna Rubinowa Zapach Korzenno Karmelowy Smak Korzenno piernikowy wodnisty Mnie to piwo nie przekonało.

o Osowa Góra RISpect
Kolor ciemno-brunatny do czarnego, zmętniony, nieprzenikniony. Piana beżowa, po ostrym nalaniu nawet obfita opadła z czasem do minimalnej warstwy na obrzeżu szkła. Ślad na szkle praktycznie zerowy, ładne dla oka drobniuteńkie pęcherzyki. Aromat palony: kawy i gorzkiej czekolady plus suszone owoce takie jak rodzynki i wanilia. Likierowa alkoholowość na finiszu, chmiele (osobno) niewyczuwalne. W smaku intensywna palność od słodów, mocna kawa z ekspresu, gorzka czekolada ale do tego słodkość suszonych owoców rodzynek, wanilii i śliwek w likierze. Gorczycka, głównie od palonych słodów narasta z kolejnymi łykami od poziomu niskiego do średniego. Jest całkiem przyjemna. Piwo jest umiarkowanie gęste, bardzo pijalne jak na RIS-a. Wysycenie niskie poprawia walory. Alkohol wyczuwalny głównie w postaci szczypania w język oraz rozgrzewanie od przełyku. Do tego ciekawa etykieta z klimatem bydgoskim i postacią rycerza, chyba Zawiszy Czarnego, przed którym wielu mu współczesnych odczuwało ?rispect?.

o Becks Gold
Moje ulubione piwo. Fakt w pierszej chwili jakby bez smaku ale po chwili bardzoo dobre piwo. Polecam. Kupuje w niemczech jak jestem zgrzewke po 0.33l tak najlepiej ;) zadne polskie piwo nie jest w polowie tak dobre jak to

zobacz więcej » Czy wiesz, że...

Pierwsze aluminiowe puszki do piwa wymyślono w 1959 roku. Wprowadziła je do sprzedaży firma Pittsburgh Brewing Co w 1962 roku. Puszki te przypominały współczesne puszki do tuńczyka - otwarcie wymagało zerwania całego wieczka.

 Informacje o producentach / importerach

Minibrowar Kowal
Minibrowar Kowal
producenci
Dane producenta / importera

Browar EDI
Nowa Wieś 5e, 67-400 Wschowa

poczta@browaredi.pl
www.browaredi.pl

Działalność swoją BROWAR "EDI" rozpoczął w 1998 roku, jest małym, regionalnym browarem, opierającym się głównie na rynku lokalnym. Produkuje piwa niepasteryzowane, warzone tradycyjną metodą na bazie chmielu, słodu jęczmiennego, żywych szczepów szlachetnych drożdży, oraz najlepszej wody. Tego piwa nie można porównać do żadnej z przodujących i znanych marek. Nie znajdziesz go równiez w supermarkecie, jest to piwo dla smakoszy. Głównie rozlewane jest do beczek typu KEG o pojemności 30 i 50 L. Od niedawna można je równiez kupić w butelkach 0,5 L. Tradycja produkcji piwa we Wschowie sięga XVII wieku. Niegdyś, w mieście działało jedenaście browarów. Piwo we Wschowie warzono do roku 1945/46. Do dziś zachowały się butelki po piwie z napisami "Stadt Brauerei Fraustadt" czy "Burgeruches Brauchaus C.Weidner". Browar do dziś kultywuje historyczne tradycje wschowskie warzenia dobrego, naturalnego piwa niepasteryzowanego.


Strona:
1
 
EDI Migdałowe

Spice, Herb, or Vegetable Beer

Uwarzone przez Browar Edi, mieszczący się we Wschowej. Jest to piwo niepasteryzowane oraz niefiltrowane, dojrzewające w butelce. Barwa ciemnożółta, wpadająca w pomarańczową, bardzo mocno mętna. Piana praktycznie niewidoczna. Przy nalewaniu tworzy się na chwilę, lecz zaraz całkowicie znika. Zapach słodowo-słodki, lekko mdły, niespotykany w piwach z innych browarów. W smaku mocno słodkie, z wyczuwalną nutą migdałowo-orzechową i lekką słodowością, goryczka prawie nie występuje. Wysycenie bardzo słabe - naturalne. Piwa z tego browaru dostępne są jedynie na jarmarkach, targach oraz kiermaszach.

Alk. 5,7%    Ekstr. 12,0%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
oceń piwo
Komentarze: 3     Średnia ocena: 4,83/10
Dodał: Stacher93 - 2013-10-30 15:18:00
Edi Czekoladowe

Spice, Herb, or Vegetable Beer

Produkt rodzinnego browaru Edi, mieszczącego się w Nowej Wsi blisko Wschowej. Jest to piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, warzone tradycyjną metodą. Barwa lekko brązowo, mocno mętna. Piana drobnoziarnista, bardzo szybko opada do zera. Zapach mdły, z nutami czekolady i drożdżami w oddali. W smaku słodkie, trochę mdłe, wyczuwalna nuta czekolady i drożdże. Wysycenie bardzo słabe.

Alk. 5,5%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
oceń piwo
Komentarze: 2     Średnia ocena: 5,43/10
Dodał: Stacher93 - 2013-10-14 13:01:00
Piwo Miętowe Niepasteryzowane

Spice, Herb, or Vegetable Beer

Piwo Browaru EDI ze Wschowa. Niepasteryzowane i niefiltrowane piwo dojrzewające w butelce. Piwo mętne, w kolorze zielonym, mocno gazowane. Zapach chemiczny z delikatnym miętowym akcentem. W smaku mięta dominuje aż za bardzo, piwo jest lekko słodkie.

Alk. 5,6%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
oceń piwo
Komentarze: 5     Średnia ocena: 4,11/10
Dodał: kate - 2013-07-25 09:10:00
EDI Piwo Mętne Niefiltrowane

Zwickel/Keller/Landbier

Piwo browaru EDI ze Wschowej. Zgodnie z nazwą, piwo jest mocno mętne. Kolor nietypowy - soku jabłkowego czy też bardziej bananowego. Zapach kwaśny. Smak kwaśny, drożdżowy. Piany brak.

Alk. 5,6%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
oceń piwo
Komentarze: 8     Średnia ocena: 4,5/10
Dodał: kate - 2013-06-25 09:02:00
Strona:
1
 
wykonanie choruzy.pl © 2010