Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

5895
 Reklama

 Najnowsze komentarze:

o Pinta American Black
Barwa czarna, nieprzejrzysta, piana praktycznie się nie tworzy co jest na minus. Aromat bardzo przyjemny, na pierwszym planie amerykańskie chmiele oraz kawa,paloność. Jeżeli chodzi o smak to tutaj na pierwszym planie mocna kawa, palone słody, lekko gorzka czekolada, oraz lekko chmiele amerykańskie. Po kilku łykach wchodzi goryczka kawowo-grefrutowa, która jest na średnim poziomie, lekko zalegająca, pozostawia na podniebieniu gorzki posmak lekko popiołowy. Piwo w smaku wytrawne, wysycenie na średnim poziomie, sprawia wrażenie lekko wodnistego. Ogólnie piwo całkiem dobre, nie ma się do czego przyczepić, jednak piłem lepsze american stouty chociażby Dry Coola z browarsu.

o Butautu Dvaro Alus Šviesus
zacne 8 punktow

o Butautu Dvaro Alus Šviesus
zacne osiem punktow europjskich

zobacz więcej » Czy wiesz, że...

Najstarszy browar, jaki udało się do tej pory odkryć znajduje się w Górnym Egipcie w Hierakonpolis – na stanowisku kultury Nagada. Jest on datowany na ok. 3700 r. p.n.e. Składał się on z sześciu kadzi ustawionych w dwóch równoległych rzędach. Ich pojemność wynosiła łącznie ok. 390 litrów. Na podstawie dotychczasowych badań, przedstawiciele kultury Nagada wyrastali na prekursorów procesu produkcji i dystrybucji piwa w Egipcie.

 Informacje o producentach / importerach

Browar Gontyniec Sp. z o.o.
Browar Gontyniec Sp. z o.o.
producenci
Dane producenta / importera

Browar EDI
Nowa Wieś 5e, 67-400 Wschowa

poczta@browaredi.pl
www.browaredi.pl

Działalność swoją BROWAR "EDI" rozpoczął w 1998 roku, jest małym, regionalnym browarem, opierającym się głównie na rynku lokalnym. Produkuje piwa niepasteryzowane, warzone tradycyjną metodą na bazie chmielu, słodu jęczmiennego, żywych szczepów szlachetnych drożdży, oraz najlepszej wody. Tego piwa nie można porównać do żadnej z przodujących i znanych marek. Nie znajdziesz go równiez w supermarkecie, jest to piwo dla smakoszy. Głównie rozlewane jest do beczek typu KEG o pojemności 30 i 50 L. Od niedawna można je równiez kupić w butelkach 0,5 L. Tradycja produkcji piwa we Wschowie sięga XVII wieku. Niegdyś, w mieście działało jedenaście browarów. Piwo we Wschowie warzono do roku 1945/46. Do dziś zachowały się butelki po piwie z napisami "Stadt Brauerei Fraustadt" czy "Burgeruches Brauchaus C.Weidner". Browar do dziś kultywuje historyczne tradycje wschowskie warzenia dobrego, naturalnego piwa niepasteryzowanego.


Strona:
1
 
EDI Migdałowe

Spice, Herb, or Vegetable Beer

Uwarzone przez Browar Edi, mieszczący się we Wschowej. Jest to piwo niepasteryzowane oraz niefiltrowane, dojrzewające w butelce. Barwa ciemnożółta, wpadająca w pomarańczową, bardzo mocno mętna. Piana praktycznie niewidoczna. Przy nalewaniu tworzy się na chwilę, lecz zaraz całkowicie znika. Zapach słodowo-słodki, lekko mdły, niespotykany w piwach z innych browarów. W smaku mocno słodkie, z wyczuwalną nutą migdałowo-orzechową i lekką słodowością, goryczka prawie nie występuje. Wysycenie bardzo słabe - naturalne. Piwa z tego browaru dostępne są jedynie na jarmarkach, targach oraz kiermaszach.

Alk. 5,7%    Ekstr. 12,0%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
oceń piwo
Komentarze: 3     Średnia ocena: 4,83/10
Dodał: Stacher93 - 2013-10-30 15:18:00
Edi Czekoladowe

Spice, Herb, or Vegetable Beer

Produkt rodzinnego browaru Edi, mieszczącego się w Nowej Wsi blisko Wschowej. Jest to piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, warzone tradycyjną metodą. Barwa lekko brązowo, mocno mętna. Piana drobnoziarnista, bardzo szybko opada do zera. Zapach mdły, z nutami czekolady i drożdżami w oddali. W smaku słodkie, trochę mdłe, wyczuwalna nuta czekolady i drożdże. Wysycenie bardzo słabe.

Alk. 5,5%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
oceń piwo
Komentarze: 2     Średnia ocena: 5,43/10
Dodał: Stacher93 - 2013-10-14 13:01:00
Piwo Miętowe Niepasteryzowane

Spice, Herb, or Vegetable Beer

Piwo Browaru EDI ze Wschowa. Niepasteryzowane i niefiltrowane piwo dojrzewające w butelce. Piwo mętne, w kolorze zielonym, mocno gazowane. Zapach chemiczny z delikatnym miętowym akcentem. W smaku mięta dominuje aż za bardzo, piwo jest lekko słodkie.

Alk. 5,6%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
oceń piwo
Komentarze: 5     Średnia ocena: 4,32/10
Dodał: kate - 2013-07-25 09:10:00
EDI Piwo Mętne Niefiltrowane

Zwickel/Keller/Landbier

Piwo browaru EDI ze Wschowej. Zgodnie z nazwą, piwo jest mocno mętne. Kolor nietypowy - soku jabłkowego czy też bardziej bananowego. Zapach kwaśny. Smak kwaśny, drożdżowy. Piany brak.

Alk. 5,6%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
oceń piwo
Komentarze: 8     Średnia ocena: 4,5/10
Dodał: kate - 2013-06-25 09:02:00
Strona:
1
 
wykonanie choruzy.pl © 2010