Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

6071


 Czy wiesz, że...

Lodówkę wymyślił bawarski inżynier Karl von Linde, który już w 1871 roku zastosował system chłodzenia w browarze Spaten w Monachium, aby umożliwić produkcję piwa latem. Środkiem schładzającym był eter metylowy lub amoniak

« Pomorskie Premium Lager | Piwo Naturalne o smaku kwiatu czarnego bzu »
Bernardyńskie mocne, pszeniczne, dymione
Bernardyńskie mocne, pszeniczne, dymione
Rauchbier

Warzone w Browarze Grodzisk Wielkopolski. Częścią tradycji piwa z Grodziska Wielkopolskiego jest legenda o mnichu Bernardzie. Cudownie napełnił wyschniętą studnię miejską, z której wodę czerpali miejscowi mielcarze. Wdzięczni piwowarzy celebrują to wydarzenie po dziś dzień. Skład: woda z Grodziska Wlkp., słód pszeniczny suszony dymem dębowym, słód jęczmienny pilzneński, słód pszeniczny, chmiele: Magnum, Lubelski oraz drożdże grodziskie. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, refermentowane w butelce. Piwo dostępne w dedykowanych butelkach o poj. 0,4l. Bernardyńskie pojawiło się w sklepach wraz z Grodziskim, Naturalnym o smaku czarnego bzu i Naturalnym o smaku czerwonej porzeczki.

Alk. 6,5%    Ekstr. 13,0%    Kraj pochodzenia: Polska Polska
ocena Użytkowników: 6,38 / ilość: 130
Dodał: til - 2015-05-30 12:27:45
ocena Gości - 6,98 / ilość: 91
średnia ocena - 6,62 / ilość: 221
orientacyjna cena: 3,50 zł
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
Rob_Rock

To chyba moja ulubiona "wędzonka". Aromat dymu (ale, nie wędliny) dość subtelny. do tego wyczuwalna goryczka. Piwo mocno gazowane.
2016-12-31 19:55:53
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )

Marianek

Mega piana, do nosa wdarła się, gdy otwarłem butelkę i chciałem powąchać. Kolor ciemna słomka. Aromat - czuć ładnie pszenicę i akcent dymu oraz ożywczy aromat od drożdży. Jest tez powiew chmieli, ale to dosłownie muśniecie (ziołowo-trawiasta). Smak: mamy dominację słodów pszenicznych, dym i dębina oraz narastająca goryczka chmielowa w typie ziołowej, ale nie rzuca na glebę. Przypomina jasnego lagera, trochę za mało tego dymu.
2016-09-12 19:36:22
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )

kooba1

Pycha :) Piękna piana, która długo się utrzymuje, złoty kolor oraz wysycenie na wysokim poziomie sprawia, że piwo w szklance znakomicie się prezentuje. W smaku przede wszystkim kwaskowe z lekką goryczką na finiszu. Do tego dochodzi aromat wędzarni (nie za mocny) oraz coś a la ser pleśniowy (?!). Dla mnie bomba.
2016-07-19 23:25:59
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )

nocą_po

Aromat starej wędzarni i letniaka mojej babci na wsi. Pianka wysoka, przyzwoite wysycenie, smak bardzo delikatny, dobrze zamarkowany alkohol. Wyjątkowo mało goryczki ale póki co najlepszy polski pszeniczniak jaki piłem. Ogólne wrażenia pozytywne - jakbym siedział nad ogniskiem.
2016-06-30 18:45:20

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Pomorskie Premium Lager | Piwo Naturalne o smaku kwiatu czarnego bzu »
wykonanie choruzy.pl © 2010