Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
 Ilość piw w katalogu:

6379


 Czy wiesz, że...

Najwyższa puszka, wyprodukowana dla australijskiego Guinnessa miała wysokość 4,27m, średnicę 1,78m i pojemność 2052 litrów piwa.

« Nomada Royal Porter | Abbaye DAulne Brune »
Abbaye DAulne Blonde
Abbaye DAulne Blonde
Klasztorne piwo jasne , górnej fermentacji, warzone od 1147 roku przy opactwie Cystersów Abbaye dAulne. Piwo refermentuje w butelce. Złożoność smaku i aromatu zawdzięcza zastosowaniu aromatycznego słodu jęczmiennego oraz specjalnych belgijskich odmian drożdży odpowiedzialnych za wytworzenie bukietu owocowego.
Skład: woda, słód, drożdże, chmiel. Dostępne w butelce 0,33l.

Alk. 6,0% obj.    Ekstr. b.d    Kraj pochodzenia: Belgia Belgia
ocena Użytkowników: 6,11 / ilość: 19
Dodał: Shinodin - 2015-05-29 09:51:21
ocena Gości - 9 / ilość: 4
średnia ocena - 6,61 / ilość: 23
Twoja ocena:
Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:
Komentarze:
Brodzisław

Poprawne piwo z obfitą pianą, złotym kolorem. Aromat owocowo-przyprawowy (korzenny), podobnie w smaku. Razi wysokie wysycenie.
2016-04-01 22:49:16
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )

Marianek

Średniak wśród belgijskich piw, ale dobrze się pije, choć mogło by być bardziej wyraziste - zarówno w aromacie jak i smaku. Trochę za delikatne.
2016-03-13 18:42:03
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

Slainte

Aulne w aromacie jest chlebowe, słodowe, echo drożdży. Trochę suszonych owoców - śliwek, moreli. Jednak stopniowo, niezmiennie, najpierw pojawiają się, potem coraz bardziej dominują nieprzyjemne akcenty stęchlizny, odleżanego potu, kurzu - takie trochę wnętrze starego autosana. W smaku jest lekkie, odrobinę kwaskowe, zbożowe, po chwili pojawiają się drożdże. Akcenty roślinne, jakby młody mlecz. Smak zdecydowanie lepszy niż aromat.
2015-10-01 12:39:33
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

Stacher93

Barwa: Jasno-złota, średnio-zmętniona.

Piana: W kolorze delikatnie przybrudzonej bieli, obfita i początkowo gęsta. Wysoka na cztery centymetry, składa się z drobnych i średnich pęcherzyków, które szybko przeradzają się w nierówne, grube i pękające bąble. Powoduje to nierówne opadanie piany. W połowie degustacji z piany został średnio-gruby pierścień i mocno potargane, cienkie wysepki pokrywające taflę. Na szkle zaobserwować można rzadkie oraz trwałe płaty i wyspy.

Aromat: Średnio-intensywny, lekka słodowość przeplata się z charakterystyczną, belgijską nutą drożdżową i owocowym tłem. Nie brakuje typowego podfermentowanego profilu i wyraźnej słodyczy. Aromat jest przyjemny, chciałoby się aby był bardziej intensywny.

Smak: Słodki, następnie lekko cierpki, kojarzący się z sokiem z cytryny, z mocno drożdżowym zaciągiem. Wyczuwalne dzikie, drożdżowe aromaty z fermentowanymi owocami. Goryczka pojawia się stosunkowo szybko, jest intensywna i przyciężkawa jak na blonda, posiada ten typowy drożdżowo-owocowy profil. Jest krótka, po jej ustąpieniu znów w ustach czuć słodycz z subtelnie ujawniającym się alkoholem. Piwo jest wyraziste ale też pijalne.

Nasycenie: Początkowo sprawia wrażenie wysokiego, przy przełykaniu natomiast jest średnie i pasuje do tego typu piwa.

Komentarz: Nie jest to klasyka gatunku, aczkolwiek piwo to mi nawet smakowało. Powiedziałbym, że brak tu trochę uporządkowania i płynnych przejść. Zgodzę się z przedmówcą, goryczka była trochę mało szlachetna i jej wyrazistość odbiegała od reszty. Mimo tego wypiłem to piwo z przyjemnością, przed degustacją wydawało mi się, że będzie delikatnie i mało treściwe, tak nie było. Zdecydowanie bardziej polecam ciemną wersją tego piwa, tam było początkowo kwaskowo a potem słodko, mocno deserowo.
2015-09-21 19:29:32
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Zobacz także:

« Nomada Royal Porter | Abbaye DAulne Brune »
wykonanie choruzy.pl © 2010